اسلایدر های حجره
نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

داستان خانم مژده عامری

بازدید : 87

9.44
رای داده شده توسط 5 نفر

از بچگی عاشق نقاشی بودم و از سن پانزده سالگی به کلاس نقاشی ­رفتم. خوب به­‌یاد دارم، اولین نقاشی چهره‌­ای که کشیدم و تمام شد، با چه شور و اشتیاقی به مربی­‌ام نشان دادم. اما برخلاف انتظار، او با دیدن نقاشی چهره‌­ام، چینی بر پیشانی­‌اش انداخت و آن را پاره کرد. از این کار او یِکّه­‌ای خوردم و متعجّب نگاهش کردم. اما وقتی معایب کارم را برایم توضیح داد و نکات ظریف و دقیق و ارزشمندی را به من گوشزد کرد، آنگاه از سرِ رضایت، لبم به تبسمی باز شد و غنچۀ لبخند بر لبانم نشست. به معلمم ایمان داشتم و می­‌دانستم که او با پاره­‌کردن نقاشی‌­ام می­‌خواهد تجربۀ لازم را برای پیشرفت در این هنر کسب کنم و در کارم حرفه­‌ای‌­تر باشم.

مُمارست در تمرین

به‌­آرامی روی صندلی‌­ام نشستم. به حرف‌­های دوستانم که فکر می­‌کردند من از این کار معلمم، بسیار ناراحت شده‌­ام، لبخند زدم و گفتم:

«اصلاً هم ناراحت نیستم. می­‌دونم که ایشون صلاح کار من رو بهتر از خودم می­‌دونن و با این کار می­‌خوان که من  طرح­‌هام رو بی‌­نقص و حرفه‌­ای­‌تر بکشم.»

دوباره و با دقت بیشتری شروع به کشیدن نقاشی‌­ام کردم. طرح که تمام شد، آن را به معلمم نشان دادم. برخلاف دفعّ قبل، این‌­بار با نگاه تحسین برانگیز او مواجه شدم. لبخند دلنشینی زد و کارم را پسندید. گُل از گُلم شکفت و شادی وصف‌­ناپذیری در دلم جوانه زد.

نقاشی چهره

مدتی که گذشت، شروع به نقاشی از چهرۀ برادرم کردم. این اولین کار حرفه‌­ام بود که تا آن زمان انجام می‌­دادم. خدا را شکر که مورد پسند همه، به­‌خصوص دوست برادرم قرار گرفت و این امر باعث شد، سفارش‌­های بعدی کارم را از ایشان داشته باشم. من هم با کمال میل طرح‌­هایش را ­کشیدم.

کارهای هنری مختلف

نقاشی چهره را با سیاه‌­قلم، مدادرنگی، طرح تِرام چهره، کُنته و... انجام می­‌دهم و از هرکدام تجربه‌­ای دارم. نقطه­‌کوبی و نقاشی روی سفال را هم از معلمم آموختم. در کنار نقاشی روی سفال، نقطه­‌کوبی را هم انجام دادم. چرا که نقاشی‌­ام خوب بود و تجربۀ رنگ‌­شناسی را از قبل داشتم. در این روش، ایرادهای کارم نسبت به نقاشی چهره کمتر بود. کارِ نقطه‌­کوبی را روی ظروف سفالی، شیشه‌­ای، شانه­‌های چوبی و حتی کاورهای گوشیِ تلفنِ همراه انجام می­‌دهم. هر کدام از آنها برایم زیبایی و لذت خاصّ ِخودش را دارند.

می­‌خواهم با بازار نخل، شاهد پیشرفت­‌های چشمگیری در کارم باشم تا مردم خوب سرزمینم در تمام شهرهای ایران، هنر دستم را ببینند تا همچون همیشه به کالای ایرانی وهنر ایرانی ببالیم و افتخار کنیم.

لطفا ازحجره  نقش ونگار دیدن فرمائید... 


profile

زهره امامی1399/03/20

ممنون از نویسنده خوب نخل داستانهات عالی بود گلم

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/03/20

محبت دارید عزیزدلم...

1
profile

زهره امامی1399/03/20

ممنون از نویسنده خوب نخل داستانهات عالی بود گلم

پاسخ |

درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...