اسلایدر های حجره
نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

داستان خانم آزاده شفیعی

بازدید : 90

5.0
رای داده شده توسط 7 نفر

حدود سه سال در کلاس­‌های طب سنتی و اسلامی شرکت کردم. در اثنای رفتن به همین کلاس­‌ها بود که تصمیم گرفتم برای خودم کسب‌وکاری راه بیندازم. هرکدام از اعضای خانواده در مورد آیندۀ شغلی من پیشنهادی داشتند. یکی دوست داشت حجامت را انتخاب کنم. دیگری زالو درمانی و ماساژ را توصیه می­‌کرد و این پیشنهادات همین­‌طور ادامه داشت. با اینکه دوره‌­های آموزشی تک تکِ این موارد را گذرانده بودم، اما علاقه­‌ای به هیچ کدام­‌شان نداشتم.

شغل لوازم آرایشی طبیعی

مدتی گذشت و من متوجه شدم شغلی به­‌نام «لوازم آرایشی طبیعی» وجود دارد. به خاطر کنجکاوی و علاقه‌­ام به این امور، در این کلاس‌­ها شرکت کردم. آموزش‌­هایی که به ما داده می‌­شد شامل دوبخش بود: «لوازم آرایشی طبیعی» و «لوازم آرایشی که به اسم طبیعی» در ایران به­‌فروش می­‌رفت؛ ولی کاملاً طبیعی نبود و از ترکیبات شیمیایی هم در ساخت فرمول­‌شان استفاده می­‌شد. این موضوعِ بسیار مهم را در طی همین آموزش‌­ها آموختم.

ساخت رُژِلب

بنابراین تصمیم گرفتم که لوازم آرایشی طبیعی را ادامه دهم. در اولین تجربه­‌ام رُژِلب را به صورت آزمایشی درست کردم. بعد از آمده شدنش، آن را برای فروش به مغازۀ خواهرم بردم و منتظر اولین بازخوردهای مشتریان ماندم. بسیار مضطرب بودم و استرس داشتم؛ اما شُکرِ خدا  بیشترِ مشتری‌­ها از خرید آن راضی بودند.

ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی

چیزی نگذشت که نحوۀ ساختن کِرِم­‌های درمانی، مام و ریمِل را نیز فرا گرفتم. چون به حساسیت و اهمیت ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی، از آن جهت که با سلامتی مردم ارتباط مستقیم داشت آگاهی داشتم و سلامتی استفاده کنندگان از این لوازم آرایشی برایم از اهمیت درجۀ اول برخوردار بود، بنابراین گام­‌به­‌گام و با وسواس و احتیاط پیش می­‌رفتم. در این مسیر از نقطه­‌نظرِ مشتریان و پیشنهادات و انتقادات آنان بیشترین بهره‌­برداری را می­‌نمودم و هرجا احساس می­‌کردم نقصی در کارم وجود دارد، بر تلاش و وسواس و دقتم می‌­افزودم.

سلیقۀ مشتری‌هایم

حقیقت آن است که شنیدن اظهارنظرِ مشتریانی که از این محصولات استفاده کرده بودند، برایم بزرگ­ترین تجربه بود. اگر مشتریان با صراحت و آشکارا عیب کارم را نمی­‌گفتند شاید من به این درجه از توانایی، تجربه و پختگی در ساخت محصولات آرایشی نمی‌­رسیدم. من این توفیق را مدیون آن­‌دسته از مشتریانی هستم که هم سلیقۀ خود را بازگو می­‌کردند و هم برای بهترشدن محصول، پیشنهادات خود را ارائه می­‌دادند.

 تاثیرگذاری کِرِم‌های طبیعی

کمی که جلوتر رفتم، متوجه شدم میزان اثرگذاری کِرِم­‌های طبیعی نسبت به نوع شیمیایی آن، کمتر است. هیچ کلاس و آموزشگاهی هم نبود تا بتوانم نواقص کارم را در آنجا برطرف کنم.

 وجدان کاری از یک­‌سو و اعتقاداتم از دیگرسو، مثلِ خوره روحم را می­‌خوردند. دوست نداشتم از اعتماد مشتری­‌هایم سوء استفاده کنم و محصول غیر طبیعی یا خدای‌­نکرده تقلبی به آنها ارائه دهم. با آنکه سال­‌ها برای هدفم تلاش و کوشش کرده بودم، به این نتیجه رسیدم که کارم را رها کنم و دیگر ادامه ندهم.

آموزش‌های تکمیلی ساخت کِرِم

اما انگار خواست خدا بود که به واسطۀ یکی از دوستانم، با خانمی که کِرِم­‌های طبیعی را تولید می‌­کرد آشنا شوم. از رهگذر این آشنایی، بارقه‌­ای از عشق و امید در دلم درخشیدن گرفت. بیشترِ آموزش­‌هایی را که لازم بود در مورد ساخت کِرِم‌­ها بدانم، به صورت تلفنی و مجازی یاد گرفتم. با فراگیری این آموزش­‌ها، تقریباً بیشتر نواقص کارم برطرف شد.

کمک به درمان بیماری‌های پوستی

در واقع ساختِ کِرِم ژل­‌هایم را مدیون و مرهون راهنمایی­‌های ایشان هستم. با دسترسی به فرمول ساخت کِرِم ژل­، توانستم هزینۀ درمان مبتلایان بیماری پوستی «کَک و مَک» را به میزان قابلِ توجهی کاهش دهم. چون مردم برای برطرف کردن این بیماری باید به پزشک متخصص مراجعه می­‌کردند و برای تهیۀ کِرِم­‌های مورد نیاز خود، هزینه‌­های گزافی را متحمل می‌­شدند.

قیمت کِرِم‌­ژلی که من موفق به ساخت آن شدم، بسیار کمتر از قیمت انواع موجود همان محصول در بازار بود، ضمن آنکه اثرگذاری این کِرِ‌‌م‌­ژل نیز، در مقایسۀ با محصولات مشابه، به­‌مراتب بیشتر بود. این مهم علاوه بر آنکه توانسته بود رضایت­‌خاطر مشتریانم را بیش از پیش فراهم سازد، باید اعتراف کنم که بیش­‌و پیش از همه خوشحالیِ وصف­‌ناپذیر و بیحدّوحَصرِ مرا موجب شد.

رفع نواقصِ لوازم آرایشی و بهداشتی

مدتی بعد با کامل کردن دوره­‌های آموزشی‌­ام، نواقص ساخت «رُژِلب» و «ریمل» را نیز برطرف کردم. به جرئت می‌­توانم بگویم، رُژِلبی که قبلاً مورد استفادۀ خانم‌­ها قرار می­‌گرفت، تنها خاصیت آرایشی داشت، اما اکنون و بعد از گذشت چند دوره، خاصیت دارویی هم به آن اضافه شده است.

کِرِم‌های کَک و مَک

اکنون بیشترین فروش محصولات ساخت خودم، مربوط به کِرِم‌­های «کَک و مَک» و ضد بوتاکس است. روش کار من چنین است که قبل از فروش این محصولات، خودم را ملزم به این کار کرده­‌ام که ابتدا یک جلسۀ مشاوره با مشتریانم داشته باشم و سپس با توجه به نوع پوست­‌شان، به آنان کِرِم ­بدهم.

 به نظر من بازار نخل می‌­تواند مکانی برای تحقق آرزوهای دور و درازمان باشد. رؤیاهایی که در ذهن ماست و توانایی انجامش را داریم، در این بازار به حقیقت خواهد پیوست. 

لطفا ازحجره  رویال  دیدن فرمائید...  


درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...