اسلایدر های حجره
نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

داستان خانم اختر حلاجیان

بازدید : 60

8.88
رای داده شده توسط 4 نفر

شروع کارم از بازارچه­‌های خیریه بود. بازارچه­‌هایی که در کنار فعالیت­‌های فرهنگی­‌اجتماعی، بستر مناسبی برای کسب­‌وکارها و بازاریابی خیریه­‌ها ایجاد می­‌کرد تا درآمد حاصل از فعالیت اقتصادیِ آن صرف بیماران، ایتام، فقرا و نیازمندان، زنان بی‌­سرپرست و... شود. کارکردن در کنار بچه­‌های توان­‌یاب که کارشان هنرِ دست بود، مرا ذوق­‌زده

می­‌کرد و به هیجان می‌­آورد. حتی بودن در کنار آنان برایم جذابیت خاصی به همراه داشت و به من انرژی مضاعف می­‌داد. بی­‌انصافی است اگر نگویم که من از این بچه­‌ها درس­‌های زیادی آموختم؛ از جملۀ مهم­‌ترین و ارزشمندترینِ این درس­‌ها، درسِ­ عشق به زندگی و امید به آینده بود.

بازارچه‌های خیریه

در این بازارچه­‌ها، بیشترِ کارهای دستی و غذاهایم را ارائه می­‌کردم. رفته­‌رفته و با گسترشِ این بازارچه­‌ها، به این فکر افتادم تا چای محصول مزرعۀ پدری­‌ام را، از شمال به کرمان بیاورم. چیزی که در این سال­‌ها کمتر به آن فکر کرده بودم. اوایل خانواده‌­ام با این موضوع مشکل داشتند و مخالفت می‌­کردند، اما بعدها و با سماجتی که از خود نشان دادم، سرانجام موافقت آنان را جلب کردم.

چای شمال

برداشت چای دارای سه مرحله است. به اولین برداشت چای در فصل بهار، چین اول می­‌گویند که به چای بهاره مشهور است. با اینکه این نوع چای، از یک تلخی و طعم گَس بیشتری نسبت به چای تولیدشده در فصل تابستان و پاییز برخوردار است، اما طرف­داران بی­‌شماری دارد. چین دوم و سوم، به ترتیب در فصل تابستان و پاییز صورت می­‌گیرد. بیشتر مشتری­‌هایم در جنوب ایران، علاقه­‌مند به مصرف چایی­‌های برداشت­‌شده در فصل تابستان و پاییز هستند. چای را مستقیم از کارخانه می‌­آورم و کاملا اُرگانیک است، هیچ‌­گونه مواد افزودنی یا اِسانس و غیره ندارد.

چای سبز

وقتی دیدم وضع فروش چای­‌هایم خوب است، کم کم چای سبز هم آوردم. چون این چای از جوانه‌­ها و گلبرگ­‌های تازۀ گیاه چای به دست می‌­آید و خاصیت دارویی­ هم دارد. به همین دلیل نسبت به چای­‌های معمولی، مورد استقبال بیشتری قرار گرفت.

زیتون سبز

در یکی از سفرهایم به شمال، با دیدن باغ­‌های زیبای زیتون، به این فکر افتادم تا زیتون سبز که بیشترین ارزش غذایی در بین بسیاری از محصولات را دارد و خواص دارویی‌­اش نیز منحصر به­‌فرد است، به سبد محصولاتم اضافه کنم.

 تلخی‌زدایی زیتون

  ابتدا زیتون سبز را به طور مستقیم از باغداران خریداری و سپس به کمک پدرم که با روش­‌های سنتی و طبیعی، تلخی‌­زدایی و سپس شورکردنش را می­‌دانست، آنها را شیرین می­‌کردم. شیرین کردن یا تلخی­‌زدایی به وسیلۀ آب و نمک و بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی صورت می­‌گرفت. تمام مشتریانم از این محصول همانند محصول چای راضی بودند.

ورود به بازار آنلاین نخل

خدا را شکر، در حال حاضر خودم به تنهایی شیرین کردن زیتون را انجام می‌­دهم و از فروش آن هم راضی­‌ام. از اینکه دو محصول کاملا اُرگانیک به مشتریانم عرضه می­‌کنم، بسیار خوشحالم و امیدوارم در بازار نخل تلاش و کوشش تمام زنان سرزمینم به بار بنشیند و به آنچه که استحقاق و آرزویش را دارند، برسند.ان‌­شاءالله.

لطفا ازحجره چای جان دیدن فرمائید... 


profile

مژده عامری1399/03/19

موفق باشید

پاسخ |
profile

مژده عامری1399/03/19

موفق باشید

پاسخ |

درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...