نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

ضرورت بازاریابی دیجیتال

بازدید : 42

3.8
رای داده شده توسط 5 نفر

ضرورت بازاریابی دیجیتال (رقمی)

اجازه بدین در ابتدای بحث، یه تعریف ساده و کاربردی از بازاریابی دیجیتال ارائه کنم و پس از اون به ضرورت بازاریابی دیجیتال بپردازم.

بازاریابی دیجیتال به‌زبان ساده یعنی: استفاده از ابزارهای دیجیتال مثلِ تلفن همراه، رایانه، تبلت (رایانک)، لپ‌تاپ (رایانۀ کیفی) و... جهت معرفیِ حجره، محصول، جذب مشتری، ارتباط با مشتری، برندسازی و فروش.

به عبارت ساده‌­تر حجره‌­دار از طریق ابزارهای دیجیتال محصولات حجره‌­اش رو به مشتریان معرفی می‌کنه و می‌کوشه تا فروش خودش رو افزایش بده.

امروزه نقش بازاریابی برای برآوردنِ نیاز مصرف‌کننده از طریق تولید محتوای شفاف و باارزش بسیار مشهوده. از سوی دیگه انقلابی که در دنیای دیجیتال رخ داده، رویکرد صاحبان کسب‌­وکار رو نسبت به مشتریان خود به‌شدت تغیییر داده  .

با عنایت توضیحات بالا، اکنون به‌راحتی می‌­توان از ضرورت بازاریابی دیجیتال سخن گفت. استفاده از بازاریابی دیجیتال، آثار مثبتی از قبیل کاهش هزینه­‌ها، افزایش سرعت و توسعۀ اثرگذاری تبلیغات و بازاریابی رو به‌دنبال داشته .

در چند سال اخیر با توجه به نفوذ و فراگیرشدنِ استفاده از اینترنت و توسعۀ روزافزون اون در کلیۀ عرصه‌ها، اکنون اینترنت به یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال تبدیل شده ، چراکه در کسب‌وکارها، افزایش حجم فروش و کاهش هزینه­‌های عملیاتی و تبلیغات رو برای اونها به ارمغان آورده . شما با یه تولید محتوای خوب و تأثیرگذار و همچنین انتشار اون، میزان آگاهی مشتریان رو نسبت به حوزۀ کسب­‌وکار خود افزایش داده و با تعاملی که می‌­تونین با مشتریان خودتون برقرار کنین این امکان رو برای آنان فراهم می­‌کنین که در کمترین زمان، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب رو در خرید خودشون داشته باشن.

در بازاریابی دیجیتال، دیگه با مشکلات بازاریابی سنتی سروکار ندارین و به طور کلی می‌­شه گفت که تبلیغات دیجیتال نوعی از تبلیغاته که به دلیل ارزان‌بودن، ماندگاری بالا و فراگیربودن، همزمان با رشد ابزارهای انتشار محتوا و بی‌­وقفه‌بودنِ اون، نمی‌توان نسبت بهش بی‌اعتنا بود یا اون رو نادیده گرفت؛ چراکه این نوع تبلیغات به­‌خصوص در زمان حال که کسب­‌وکارها به لحاظ منابع مالی با مشکلاتی مواجه هستن جایگاه خاصی پیدا کرده است.

و کلام آخر اینکه در این نوع بازاریابی، تولید محتوا و برای تولید محتوا راهبرد یا استراتژی تولید و صدالبته  انتشار محتوا بسیار حائز اهمیت است.

برای موفقیت در این نوع بازاریابی باید یه تولید محتوای خوب داشته باشین.


profile

زهره امامی1399/06/18

ممنون از موارد خوب و کلیدیت عزیزم.

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/06/21

قربونت برم من...ممنون

0
profile

محسن هنری1399/06/18

عالی بود

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/06/21

سپاس از توجهتون...

0

درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...

دسته بندی ها

  • آموزش های سایت