نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

رنگ دانه قناری چیست ؟

بازدید : 39

5.0
رای داده شده توسط 6 نفر

قناری یه پرنده است. پرنده‌ای با قد و قامت کوچک که صدای زیبا و گوش‌نواز و دلنشینی داره. نمی‌شه کنار قفس قناری نشست و چَه‌چَه کردن اون رو شنید و لذت نبرد. نمی‌دونم که آیا تاکنون تجربۀ لذت‌بخشِ شنیدنِ آواز قناری رو داشتین یا نه ؟

صدایی پیوسته و دلچسب و فرح‌بخش. صدایی که به شنونده‌اَش آرامش و شادی هدیه می ده. این پرندۀ زیبا و خوش‌صدا رنگ‌های متفاوتی داره و مثه بقیۀ پرنده‌ها دانه‌خوار هست. وقتی صاحبش به اون دونه می‌ده از خوردن دونه‌ش هم لذت می‌بره. یکی از دانه‌های مورد علاقه قناری رنگدونۀ قرمز هست. شاید تعجب کنین که رنگ دونه قرمز؟

آره رنگدونه قرمز، پرورش‌دهندگان قناری می‌دونن که با اضافه‌کردن فلفل‌دلمه‌ایِ قرمز به غذای این پرندۀ خوش‌صدا، تا حدی می‌شه رنگ قرمز رو در پرهای اون ایجاد کرد.

اما پرورش‌دهنده‌های حرفه‌ای می‌دونن که اگه این رنگدونۀ قرمز رو چند روز قبل از دورۀ تولد بدن، خون قناری از مواد رنگی اشباع می‌شه و پرهای درحالِ تشکیل و رشد و رنگِ بهتری پیدا می‌کنن. بنابراین اونها هفته‌ای یکی‌دو بار به قناریِ خودشون رنگدونۀ قرمز می‌دن.

برای تغذیۀ قناری با رنگدونۀ قرمز، ابتدا غذای تخم‌مرغی یا مساوی با اون رو تهیه می‌کنین و بعداً می‌تونین به‌ازای یه قاشق چای‌خوری غذای تخم‌مرغی، دو قاشق چای‌خوری غذای رنگی اضافه  و اون رو به خوبی مخلوط کنین.

درصورتی‌که از رنگدونۀ قرمزِ سرخ‌گون حجرۀ سرخ‌پَر خرید می‌کنین به دقت به دستورالعمل اون عمل کنین تا بتونین با قناری خودتون روزگارهای بهتری داشته باشین.


profile

زهره امامی1399/06/21

متن های تو بهترینه عزیزم.

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/06/23

ممنونم از توجهت خانومی گل...

1
profile

محسن هنری1399/06/21

چه مطلب جالبی بود خانم بیجاد.ممنون

پاسخ |
profile

محسن هنری1399/06/23

خواهش می کنم و ممنونم از توجهتون

1
profile

محدثه عامری1399/06/23

چه جالب.خیلی مطلب جدید وخوبی بود

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/06/23

زنده باشید عزیزم...ممنون از همراهیت...

1
profile

عاطفه بیجاد1399/06/23

چه جالب بود ممنون

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/06/23

خواهش می کنم عزیزم...

1

درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...

دسته بندی ها

  • آموزش های سایت