نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

راه‌های فروش مجازی بخش دوم

بازدید : 72

3.62
رای داده شده توسط 4 نفر

راه­‌های فروش مجازی

همان‌طور که در بخش اول به  راه‌های فروش  مجازی پرداخته شد در ادامه با مطرح‌کردن موضوعات کاربردی‌­ دیگری این بحث را ادامه می‌دهیم تا همچنان بتوانیم رضایت­‌خاطر شما حجره­‌داران عزیز را جلب کنیم...گام‌های مهم و بعدی که در بحث فروش مجازی باید به آن بپردازیم عبارتند از:

۷. برای آموزش حریص باشید

نقاط ضعف و تهدید حجرۀ خود را بشناسید. اهدافی تنظیم کنید تا مجبور شوید کارهایی را انجام دهید که دوست ندارید، اما این اهداف برای پیشرفت شما لازم و ضروری هستند. همواره تصویر یک فروشنده و حجره‌­دار موفق را در ذهن خود حفظ کنید.

برای موفقیت در فروشندگی آموزش را به بخشی از برنامۀ روزانۀ خود تبدیل کنید. همانند یک اسفنج آنچه را که برای پیشرفت کاری حجره­‌تان نیاز دارید، جذب کنید و همیشه به‌دنبال یادگیری بیشتر باشید. فروشندگی نیز مانند هرکاری ترفندهای خاص خود را دارد. بازار اجتماعی نخل این ترفندها را به شما می­‌آموزد تا به آنچه که دوست دارید، برسید.

۸. به حجرۀ خود عشق بورزید

عشاق همیشه می‌توانند بر ترس‌های خود غلبه کنند. بنابراین می‌­توانید با انرژی­‌های منفی که موفقیت شما را محدود می­‌کنند مبارزه کنید. از افکارتان آگاه باشید، ببینید کدام‌یک از آنها تضعیف‌کننده است و پس از آن تعهد به تغییر را در خود ایجاد کنید. با صرف زمان و تلاش می‌توانید به فردی که می‌خواهید تبدیل شوید.

 مهم‌ترین ابزار فروش، فکر و برنامۀ شماست. برنامه‌های انگیزشیِ مثبت و خوش‌بینانه را انتخاب و از آن برای حفظ فکرِ مثبت و متمرکزماندن بر هدف­تان استفاده کنید.

۹. با مشتریان خود یک تیم بسازید

بسیاری از فروشندگان تنها می‌خواهند به هر شکلی که شده کالای خود را بفروشند. آنها فراموش می‌کنند که خرید مشتری به دلایل احساسی انجام می‌شود و مشتری زمانی که نسبت به خرید احساس خوبی داشته باشد، خرید می‌کند.

سعی کنید بیشتر در نقش یک مشاور کاربَلَد ظاهر شوید. شما نباید به مشتری این احساس را بدهید که فقط چیزی به او فروخته شده است. او باید احساس کند که شما او را در این مورد راهنمایی کرده‌اید تا از این کار احساس رضایت کند.

فروش در حقیقت بهانه­‌ای برای گفت‌وگو با دیگران و گفت‌وگو نیز جهت کمک برای یافتن دوستان جدید با هدف بهبود زندگی و کسب­‌وکار بهتر شما است. اگر به این شیوه به کارِ فروش نگاه کنید، آنگاه فروشندگی شغلی بسیار لذت­‌بخش برای شما خواهد بود.

به­‌خاطر داشته باشید هدف شما تنها فروش نیست. قبل از فروش با مشتریان خود ارتباط خوبی برقرار کنید. اگر فروشِ‌ مهم و سختی دارید، بهتر است اطلاعات خوبی هم از مشتری داشته باشید. در شبکه‌های اجتماعی با مشتریان خود در ارتباط باشید و سعی کنید زمینه‌های کاری و شخصی مشترکی بین خودتان پیدا کنید.

۱۰. با سئوالات جذّاب شروع کنید

بازاریابی خود را با سئوال شروع کنید و مستقیم سراغ فروش نروید. توجه داشته باشید که خریدار چه می‌خواهد. وقتی دربارۀ مشکلات مشتریان خود صحبت می‌کنید (کلید حل آن در دستان شماست) به‌شکلی رفتار کنید که آنها احساس نکنند مشکل مربوط به عملکرد بد و ناشیگری‌­شان بوده است.

سئوال کنید که در چه مدتی دوست دارند مسئله حل شود تا مانع هزینه‌های بیشتر شود؟ کاشت بذر فوریت در ذهن آنها باعث می‌شود به راهکارهای شما توجه بیشتری نشان دهند.

۱۱. تمرکز روی یک بخش خاص از بازار

کمتر کسب­‌وکاری امکانات، زمان و بودجه کافی برای تمرکز بر روی بخش بزرگی از بازار را دارد. روی طیف خاصی از مشتریان خود تمرکز کنید تا در  بازار اجتماعی نخل  به یک بِرَند تبلیغاتی تبدیل شوید.

شما نمی‌توانید تبلیغی بنویسید که هر فردی را به شما جذب کند و نه کالا یا خدماتی داشته باشید که مناسب حال تمام افراد جامعه باشد. با تمرکز بر روی بخشی از بازار، مشتریان شما هدفمند‌تر هستند و می‌توانید فروش بیشتری به آنها داشته باشید.

۱۲. مشاوره بدهید

اگر کار شما به‌شکلی است که می‌توانید در ابتدا با ارائۀ مشاوره به مشتریان­‌تان نظر آنها را جلب کنید، حتماً این کار را به صورت رایگان برای  تبلیغ حجرۀ خود انجام دهید.

بسیاری از مشاغل مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، مشاوران تغذیه و تناسب اندام، طراحان دکوراسیون داخلی، لوازم آشپزخانه، قطعات یدکی و... می‌توانند از این روش به خوبی استفاده کنند.

شما مشاوره را با هدف جلب اعتماد مشتریان‌­تان انجام می‌دهید، بنابراین باید صادقانه روش‌هایی را به آنان پیشنهاد کنید که برای بهبود شرایط‌شان مفید و مؤثر باشد.

 

 

 


درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...

دسته بندی ها

  • آموزش های سایت