نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

کاسبم چگونه می‌توانم با بحران کرونا فروش داشته باشم؟

بازدید : 76

4.06
رای داده شده توسط 5 نفر

من کاسبم، چگونه می­‌توانم فروش خودم را با بحران کرونا ادامه دهم؟

کرونا که از چندماه پیش در کشور چین اعلام موجودیت کرده بود، بالاخره قدمش را به خاک ایران گذاشت و با گرفتارکردن عده‌ای از هم‌وطنان‌مان، موجبات نگرانی مردم ما را فراهم ساخت و این کشاکش و درگیری همچنان ادامه دارد. آثار منفی و تبعات نامبارک این پدیدۀ نامیمون، در عرصه‌های گوناگون آنچنان فراگیر شد که هم‌اکنون اقتصاد اصناف کشور نیز در تب این ویروس می‌سوزد.

‌ روال طبیعی و منطقی سال‌های گذشته همیشه چنین بود که فروش اسفندماه، کسری فروش سایر ماه‌ها را جبران می‌کرد. اما اکنون با توجه به شرایط پیش‌آمده، فروش این ماه از سایر ماه‌های سال کمتر نیز شده و این مهم، کسبۀ محترم را به‌شدت نگران‌کرده است. باتوجه به شیوع ویروس کرونا و اعلام مرکز بهداشت مبنی بر جلوگیری از هرگونه همایش و تجمعات عمومی، کلیۀ مجوزهای صادره برای برگزاری عرضۀ مستقیم کالا نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

تردیدی نیست که در این ایام به‌علت نگرانی از کرونا و جَوِّ روانی ایجادشده، میزان فروش اجناسِ شمار قابل‌ملاحظه‌ای از عرضه‌کنندگان کالا در کشورمان بسیار کاهش یافته است و البته این تأثیر در همۀ صنوف، به‌ویژه در بخشِ صنایع غذایی بیشتر خودنمایی می­‌کند. با توجه به ‌اینکه دولت و کلیۀ مقامات و مسئولان و پزشکان و کادر درمانی بیمارستان‌ها، همه بر این نکته تأکید و اشتراک نظر دارند که بهترین راه مقابله با این ویروس «در خانه ماندن» است، لذا ما نیز همسو با این رویکردِ راهبردی، بر این اصل اساسیِ «در خانه ماندن» به‌عنوان اصلی‌ترین شیوۀ مقابله با این بیماری شایع تأکید داریم و درصدد هستیم تا آن را با راهکاری اجرایی رواج دهیم. وقتی که ما برای تهیۀ مایحتاج خود به بیرون از منزل می‌رویم، فی‌المثل برای خرید چند قلم کالا به سوپرمارکت مراجعه می‌کنیم، مطمئناً از طریق رفتن به نقاط آلوده و یا در تماس با افراد مبتلا که عدۀ آنان در محیط بیرون از منزل کم نیست، احتمال ابتلای ما به ویروس کرونا افزایش می‌یابد. بنابراین وقتی که در منزل می‌مانیم، این ماندن در منزل باعث می‌شود که با افراد بیرون از منزل تماس کمتری داشته باشیم و این تماس کمتر، احتمال انتقال ویروس را نیز کاهش می‌دهد. کم‌رونق‌شدن بازارِ کسب‌وکار در این ایام با خسارت بیشتری همراه است و برای کم‌شدن این فشار باید حمایت‌های ویژه‌ای از کسبه به‌عمل آید.

در چنین شرایطی بهتر است کسبه از روش‌های جدید برای فروش محصولات خود از استفاده نمایند که برای خرید در زمان کرونا نیازی به حضور مشتری در مغازه نباشد. استفاده از فضای مجازی و پیک برای رساندن محصولات فروخته‌شده به مشتریان، در این شرایط راه‌حل مناسبی برای جبران کاهش فروش حضوری است.

برای اینکه یک کاسب زمین نخورد، باید از طریق اینترنت و فروش اینترنتی این ضرر را جبران نماید. با این روش، نه‌تنها در وقت و هزینه‌­های مردم صرفه­‌جویی می‌­شود، بلکه به‌این‌ترتیب دیگر جایی برای ترس و نگرانیِ بیرون‌رفتن از خانه نیز وجود نخواهد داشت، ضمن آنکه مردم با ماندن در خانه می‌­توانند ویروس کرونا را مهار نموده و به­‌راحتی آن را شکست دهند.

 شما کاسب عزیز؛ با حضور در بازار آنلاین نخل می‌توانید از فرصت موجود در این بازار استفاده کنید و یک فروش اینترنتیِ خوب را تجربه کنید و در همین شرایط نیز بازار پرفروش شب عید را از خود به یادگار باقی بگذارید و با خیالی آسوده اجناس خود را به‌­فروش برسانید.

ازآنجاکه خرید اینترنتی، صرفه‌جویی چشمگیری در وقت و هزینۀ خریداران خواهد داشت و با توجه به استقبال روزافزون مردم نسبت به این نوع خر‌‌‌‌‌‌‌یدها، که هم ازنظر زمانی و هم از نظر مالی مقرون‌به‌صرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر هستند، در شرایط کنونی، این روش می‌تواند بهترین شیوۀ کسب‌وکار باشد.  

  برای یک خرید اینترنتی لازم نیست در مکان یا زمان خاصی حضور داشته باشید، کافی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ست به اطلاعات کارت خود و شبکۀ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اینترنت دسترسی داشته باشید.


درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...

دسته بندی ها

  • آموزش های سایت