نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

چگونه به نخل اعتماد کنم؟

بازدید : 117

4.69
رای داده شده توسط 6 نفر

چطور به نخل برای خرید خود اعتماد کنم؟

بازار نخل برای جلب اعتماد شما تمام توان خود را به کار گرفته است...

خرید از بازار نخل، تفاوت های زیادی با فروشگاه‌های اینترنتی رایج در ایران دارد. بازار نخل تولیدکننده محصولات نیست و خودش انبارداری نمی‌کند. به عبارت­‌دیگر وقتی کاربر از بازار نخل خرید می‌­کند، وظیفۀ آن نیست که محصولات را برای شما پست کند. حتماً می‌­پرسید چرا؟ چون سفارش شما مستقیماً به‌­دست تولیدکننده یا فروشنده می‌رسد و اوست که سفارش شما را آماده‌سازی و ارسال می‌کند. یعنی ممکن است یک سبد خرید شما که متضمّنِ چهار سفارش است، از چهار نقطۀ مختلف ایران برایتان ارسال شود.

این فرایند جدید در سامانۀ تجارت اینترنتی ایران، گاه ممکن است با خطاهایی نیز همراه باشد؛ به‌­همین خاطر، بازار نخل به­‌گونه­‌ای برنامه‌­ریزی کرده که رضایت خاطر خریداران ارجمند را تضمین می‌کند.

  • روش‌های جبران خطا در بازار نخل

نخل همۀ تلاش خود را برای جلب رضایت شما انجام می­‌دهد. این کار با یکی از چند روش جبرانی زیر انجام خواهد شد: 

  1. پول سفارش به حساب خریدار بازگردانده می­‌شود.
  2. پول سفارش به درخواست خریدار به اعتبار او در بازار نخل اضافه شده تا در خریدهای بعد مورد استفاده قرار گیرد.
  3. بازار نخل از تولیدکننده درخواست می­‌کند تا همان محصول را مجدداً و بدون دریافت هزینۀ جدید برای خریدار ارسال کند.

 به کمک کارشناسان بازار نخل، خریدار بدون پرداخت هزینۀ جدید، همان محصول یا محصولی مشابه را از دیگر غرفه‌های بازار نخل دریافت خواهد کرد.

  • حال و هوای خرید و رضایت در یک بازار اجتماعی

بازار نخل یک بازار اجتماعی است و با اینکه تلاش شبانه‌روزی تیم پشتیبانی کنندۀ بازار نخل معطوف به ارسال محصولات توسط تولیدکنندگان بهترین‌ و منظم‌ترین شکل ممکن است، با اینهمه به­‌خاطر گستردگی و تنوع شرایط تولید و مسائل مربوط به ارسال محصولات برای خریداران، حفظ نظم ماشینی و تخلف‌ناپذیر در این بازار ممکن نیست. همان‌طور که خیلی از تولیدکنندگان بازار نخل در کرمان و شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، بسیاری از آنها اهالی روستا هستند و دسترسی آسانی به پُست ندارند، برخی نیز از امکانات ارتباطی و اینترنتی چندان مطلوبی برخوردار نیستند و بعضی دیگر شرایط حمل و نقل‌شان دشوار است. خلاصه، بازاری که از آن خرید می‌کنید، بازاری است مبتنی بر محور تنوع و تکثر و آمیخته با کمی هیجان‌طلبی و اکتشاف و مواجهه با برخی موارد پیش‌بینی‌نشده. برای همین، بیشترین رضایت خرید از بازار نخل، معمولاً برای کسانی به­‌صورت کامل‌­تر اتفاق می­‌افتد که اهل سفر، رُخدادهای جدید و پیداکردن چیزهای خاص و دست‌نایافتنی باشند. در بازار نخل از کت‌وشلوار مشکی و کفش‌های واکس‌خورده و بنز شخصیتی خبری نیست؛ اینجا حال­‌وهوای شلوار شش‌جیب و پوتین و تی­شرت و کلاه حصیری و رانندگی در جاده‌های خاکی با جیپ روباز حاکم است. از ما، که خودمان خریدارهای اصلی بازار نخل هستیم بپذیرید که‌ اصل رضایت اینجاست! گرچه خودتان به زودی متوجه خواهید شد.


درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...

دسته بندی ها

  • آموزش های سایت