نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

استراتژی محتوا

بازدید : 40

4.8
رای داده شده توسط 5 نفر

«استراتژی  محتوا»

آیا تا کنون شده در جاده­‌ای که اصلاً شناختی از اون ندارین یا نقشۀ راهش در اختیارتون نیست رانندگی کنین؟ اگر پاسخ‌تون مثبته، پرسش بعدی اینه که آیا جرئت رانندگی در جاده‌ای تاریک و لغزان رو بدون هیچ روشنایی و چراغی دارین؟ مطمئناً این‌بار پاسخ شما منفیه. با این اوصاف «استراتژیِ محتوا» همون روشنایی و چراغ در جاده است که مسیر پُرپیچ‌وخم جاده رو به شما نشون می­‌ده تا مطمئن‌تر و با خیالی آسوده‌تر و بهتر بتونین در اون رانندگی کنین.

راهبرد محتوا نقشۀ راه و فرایند استاندارد و مناسبی هست که روند تولید محتوا رو باهدف تطبیق اون و با اهداف خاص به سوی کسب‌­وکارتون هدایت می­‌کنه. به زبان ساده و عملیاتی می‌­شه گفت که راهبرد محتوا یه برنامه‌ریزی برای تولید، انتشار، توزیع و نظارت برمحتوای مناسب و کاربردی است.

بنابراین یه راهبرد محتوایی مؤثر و کارآمد، می‌تونه بستری جهت برقراری تعامل و ارتباط با مشتری باشه. اگه مشتریان حجرۀ شما برآنچه که می‌­گین ارزشی قائل نباشن، هرگونه تلاش برای متقاعدکردن و یا ایجاد انگیزه در اون‌ها برای استفاده از محصول شما، احتمالاً شکست می­‌خوره.

لطفاً به چهار سئوال سادۀ زیر به دقت توجه فرمایین:

برای کی؟ چه زمانی؟ چگونه؟ چه چیزی؟

قطعاً هرمحتوایی یک هدف مشخص رو دنبال می‌­کنه. برای اینکه محتوا بتونه ارتباط و تعامل خوبی با افراد مختلف جامعه برقرار کنه، اولین سئوالی که باید از خودتان در مورد تولید اون بپرسین اینه که من می­‌خوام با این محتوا به چه چیزی دست پیدا کنم و به چه هدفی برسم؟

برای اونکه بتونین به این سئوالات پاسخ درستی بدین، به مبحث «اهمیت محتوا» رجوع کنین. چراکه ما قبلاً به طور کامل و جامع اون رو برای شما بیان کرده‌­یم. 

                                                                                                            

 


profile

محسن هنری1399/05/29

عالی بود.مثال جالبی زده بودین

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/05/29

سپاس همراه نخلی محترم...

1
profile

زهره امامی1399/05/29

خیلی عالی بود.ممنون عزیزم.

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/05/29

خیلی ممنونم از همراهی و محبتت عزیزم

1

درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...

دسته بندی ها

  • آموزش های سایت