نوشته شده توسط فاطمه رساء

انسان کیست؟

بازدید : 41

2.0
رای داده شده توسط 9 نفر

بشر امروز هر لحظه در میان انبوهی از انتخاب‌ها قرار دارد، با این انتخاب‌ها انسان ساخته می‌شود، بزرگ می‌شود، به اوج می‌رسد یا سقوط می‌کند. اصلاً انسان با انتخاب‌هایش زنده است و به شدّت تشنه‌ی راهیست برای تشخیص، در شرایط بحرانی و ابهام.
همه‌ی تصمیم ها به ظاهر در یک لحظه گرفته می‌شوند اما همان یک لحظه پشتوانه‌ای دارد که عمدتاً به آن توجه نمی‌شود، محصولِ شگل‌گیری شخصیتی است که در طی سال‌ها شکل گرفته.
کربلا نیز نمونه‌ی بی‌نظیریست از این انتخاب‌ها...
حضرت عباس(ع) در کنار علقمه در یک لحظه تصمیم نمیگیرد بلکه در مسیر عباس شدنش،به این انتخاب‌های دقیق نائل شده‌است. او ۳۴ سال خودش را برای آن لحظه تربیت کرده بود. کسی که اصلاً فلسفه وجودش کربلا بوده و ازدواجی که به تولد او انجامید با نیت فرزندی بود که یاور امامش در کربلا باشد. چگونگی گذر این ۳۴سال عباس شدن را در کتاب «برادر من تویی» بخوانید تا آنگاه بتوانید به راز و رمز آب نخوردن ساقی پی ببرید و برای درک بیشتر این اتفاق بلند و ژرف؛ اینکه در آن لحظه‌ی عطش‌نوش، در جان زلال ساقی چه جریان داشت؟ ابوالفضل العباس(ع) چگونه و با کدام منطق و الگو از این انتخاب، سربلند بیرون آمد؟ جرعه‌ای گوارا از کتاب «راز عطش ساقی» را بنوشید.
اما سهم ما از این انتخاب زلال چیست؟ چگونه و به چه پشتوانه‌ای در مواقع سخت تصمیم‌گیری، روسپید باشیم؟
او تصمیمی گرفت که الگو و سرلوحه‌ی همه‌ی انسان‌های آزاده شد. سرمشق دلاوران مخلصی که انتخاب‌های زندگیشان این الگوی شگفت کربلا بود و هشت سال دفاع مقدس را عاشقانه بر این اساس رقم زدند. گوشه ای از این شرایط بحرانی و انتخاب‌های سرنوشت ساز را در کتاب «حاج‌قاسم» جستجو کنید. سرداری که تا لحظه‌ی نوشیدن جام بقا، با انتخاب‌های شگفتش برای حسین زمانه‌ علمداری کرد و از حریم جهان اسلام، محافظتی بی بدیل.


profile

امید ماهانی1399/06/26

ممنون از متن زیبا و پر محتوا شما

پاسخ |
profile

مجید استیلائی1399/06/26

چه تعابیر جالب و زیبائی، خیلی لذت بردم

پاسخ |

درباره نویسنده

اینجا نمایشگاه کتاب یار مهربان است... محلی برای آشنایی با یک حس شیرین و دلنشین.

دسته بندی ها

  • آموزش های سایت