نوشته شده توسط اختر بیجاد (رها)

چرا باید کسب‌وکار آنلاین راه‌اندازی کنیم؟

بازدید : 106

4.44
رای داده شده توسط 5 نفر

چرا باید کسب­‌وکار آنلاین راه‌اندازی کنیم؟

این روزها برای خیلی از صاحبین کسب‌­وکار این سوال پیش می آید که چرا باید کسب­‌وکار خود را آنلاین کنند؟ و چرا باید به سمت آنلاین‌شدنِ کسب‌وکار بروند؟ پاسخ آن است که تا چند سال آینده، اساساً وضع کسب‌وکارها از دو حال خارج نیست:

الف) کسب‌­وکارهایی که الکترونیک شده‌­اند.

ب) کسب­‌وکارهایی که وجود ندارند.

با خواندن این جمله می‌توان به ارزش و اهمیّت راه‌اندازیِ کسب­‌وکار آنلاین پی برد و گفت تا چند سال آینده دیگر کسب‌­وکاری وجود ندارد که به صورت اینترنتی و آنلاین ارائه نشود. چرا که دنیای ما با پیشرفت علم و فناوری، با سرعتی باورنکردنی به سوی مدرنیزه‌ترشدن در حرکت است.

اینک، بازار نخل برای شما چندین دلیل علمی و منطقی در جواب این سئوال ذکر می­‌کند تا شما بتوانید به‌راحتی تصمیم بگیرید.

دلایلِ راه‌اندازیِ کسب‌­وکارِ آنلاین و مزیت‌های فروش اینترنتی

1. بازارِ هدفِ فوق‌العاده بزرگ
2. صرفه‌جویی در هزینه­‌ها و حذف کاغذبازی
3. بهره‌گیری بهینه از زمان
4. عدم محدودیت جغرافیایی
5. برخورداری همزمان از چند شغل
6. داشتن درآمد مناسب حتی در خواب
7. دسترسیِ ساده و آسانِ مردم به اینترنت
8. افزایش روزبه‌روز گرایشِ مردم به خرید اینترنتی
9. ارائه خدمات در حجم انبوه

 

بازار هدف فوق‌العاده بزرگ

در کسب‌وکار سنّتی نهایت بازارِ شما، همان منطقه یا شهری است که در آن زندگی می­‌کنید و مشتری بیشتری ندارید، ولی با وجود فروش اینترنتی شما می‌توانید در سراسر ایران نیز فروش داشته باشید.

صرفه‌جویی در هزینه­‌ها و حذف کاغذبازی

مزیّتی که باعث می­‌شود خیلی از مردم به سمت کسب‌­وکار آنلاین بیایند و جذب شوند کم‌هزینه‌بودنِ این کسب‌وکارهاست. در حالت آنلاین خیلی از هزینه­‌ها به‌شدت کاهش پیدا می­‌کند و نیازی نیست که شما هزینه‌های عجیب و غریبی داشته باشید؛ ولی در حالت سنتی باید هزینه‌­های زیادی را متحمل شوید تا یک کسب­‌وکار راه‌­اندازی کنید و همچنین بحث کاغذبازی به‌شدت رواج دارد اما در کسب‌وکار آنلاین تمام کارهای خود را می‌توانید به‌صورت دیجیتال انجام دهید.

زمان در اختیار شماست

در فروش اینترنتی شما محدودیت زمانی ندارید و می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز محصولات و خدمات خود را ارائه کنید.

عدم محدودیت جغرافیایی

یکی از بهترین مزیت­‌های کسب‌وکارهای آنلاین این است که محدود به مکان خاصی نیست. کافی‌ست شما یک خط اینترنت و یک‌دستگاه کامپیوتر داشته باشید و با این ابزار، کارهایتان را انجام دهید. مثلاً اگر در روستا هستید، به‌­راحتی می­‌توانید کسب‌وکار آنلاین راه‌اندازی کنید و نگران هیچ‌­چیز هم نباشید.

می‌توانید همزمان دارای چند شغل باشید

اختیار برنامه‌­ریزی و زمان‌­بندی، امکان خودکارسازی فعالیت‌­ها و هزینه‌های بازار نخل به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید چندین کسب‌وکار اینترنتی را هم‌­زمان اداره کنید و این به معنای داشتن چندین منبع درآمد و دریافت پول بیشتر است. البته به یاد داشته باشیم که با یک دست بیش از یک هندوانه نمی­‌شود، برداشت پس در ابتدای کار فقط با یک کسب­‌وکار اینترنتی شروع کنید.

در خواب، درآمد داشته باشید

وقتی به هر دلیلی در محل کسب­‌وکار خود حضور ندارید، مشتری به فروشگاه اینترنتی شما مراجعه کرده و محصولات شما را می‌بیند، سفارش خود را می­‌دهد، پول را پرداخت و کالای خریداری خود را دریافت می‌­کند.

ارتباط پیوسته با مشتری به وسیله اینترنت

بر اساس آمارها، بیش از ۷۰ درصد مردم ایران به اینترنت دسترسی دارند یعنی این که از ۸۰ میلیون ایرانی، ۵۶ میلیون دارای اینترنت هستند؛ یعنی یک بازار ۵۶ میلیونی وجود دارد که شما می­‌توانید محصولات و خدمات‌تان را به‌راحتی به آنها عرضه کنید و می‌­توانید با تعداد مشتریان بیشتر، به‌­صورت مستمر در ارتباط باشید و ایشان را پیگیری کنید که این مهم قطعاً موجبات افزایش رضایتمندی مشتریان را در پی خواهد داشت.

افزایش روزبه‌روز گرایش مردم به خرید اینترنتی

خدا را شکر، در چند سال اخیر استقبال مردم از فروشگاه‌­های اینترنتی روزبه‌­روز در حال افزایش است و مردم بیشتر از سایت­‌ها و فروشگاه­‌های اینترنتی خرید می­‌کنند. علاوه بر گرایش مردم به خرید اینترنتی، اعتماد مردم به خرید اینترنتی به‌شدت افزایش پیدا کرده است .

ارائۀ خدمات در حجم انبوه و داشتن مشتریان فرامنطقه‌ای

در کسب‌وکار فیزیکی یا سنتی شما به‌صورت هم­زمان نهایتاً بتوانید به چند نفر خدمات ارائه دهید، ولی در سطح اینترنت می‌­توانید به هزاران نفر خدمات بدهید.


profile

اطهره بیجاد1399/02/20

عالی بود.

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/03/20

عزیزی شما، ممنونم

0
profile

زهره امامی1399/03/20

متنشو دوست داشتم.

پاسخ |
profile

اختر بیجاد (رها)1399/03/20

ارادت دارم...

0

درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...

دسته بندی ها

  • آموزش های سایت