نوشته شده توسط اختر بیجاد

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

بازدید : 46

5.0
رای داده شده توسط 5 نفر

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer marketing) یه نوع بازاریابی هست که شما می‌­تونین برای تبلیغ محصول و حجرۀ خودتون از افراد شناخته شده استفاده کنین. اینفلوئنسر مارکتینگ با توجه به رشد قدرت و نفوذ شبکه­‌های اجتماعی به­‌خصوص اینستاگرام بسیار مورد توجه کارشناسان بازاریابی قرار گرفته. درواقع شما در این نوع بازاریابی به اینفلوئنسرها (influencers) مبلغی رو پیشنهاد می­‌دین که حجره یا محصولات‌تون رو به شکل غیرمستقیم تبلیغ کنن؛ تا بازدید از محصول و یا حجر شما رو بالا ببرن.

براساس تجربۀ بزرگان علم بازاریابی و تحقیقات گذشته که نشان دهندۀ این نکته هست، مردم تمایل دارن تا محصولات و خدماتی که از سوی افراد قابل اعتماد به اون­ها معرفی می‌شه رو خریداری کنن. این­‌جاست که اینفلوئنسر مطرح می­‌شه. اینفلوئنسر مارکتینگ معمولاً با بازاریابی محتوا همراه هست. یعنی شما یه محتوا برای محصول خودتون تولید می‌کنین و از  اینفلوئنسرها برای نشر اون کمک می‌گیرین. در این بین؛ شبکه‌های اجتماعی اهمیت زیادی دارن که بتونن پیغام اینفلوئنسرها رو خیلی واضح و روشن به جامعۀ بیشتری برسونن.

اهمیت بازاریابی محتوا نیز بالا هست. این محتوا یا توسط خود اینفلوئنسرها نوشته می‌شه یاصاحب محصول و حجره، متن مورد نظر خودش رو در اختیار اونها قرار می‌ده. نکته‌ای که باید بهش توجه بشه اینه که اگرچه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا بخشی از اینفلوئنسر مارکتینگ هستن، اما با یکدیگه مترادف هم نیستن.

اگه شما بتونین با تعداد زیادی از اینفلوئنسرهای در شبکه‌­های اجتماعی همکاری داشته باشین، این یعنی ایجاد اعتبار برای حجره و بِرندتون. البته در نظر داشته باشین این اعتبار زمانی می­تونه رخ بده که محتواهای باز ارزشی رو در اختیار اینفلوئنسر بذارین.

ممکنه برقراری ارتباط توی شبکه­‌های اجتماعی  تأثیر مستقیمی بر هزینه و درآمد شما نداشته باشه، اما قطعاً تأثیر غیرمستقیم و چشمگیری بر ارزش حجره‌­تون می‌­ذاره.

حتماً این سوال براتون پیش می‌­آد که ایجاد اعتبار توی شبکه‌­های اجتماعی چه تأثیر غیرمستقیمی بر نتیجۀ کارمون می­‌ذاره؟ پاسخ دقیق این سؤالتون در اجرای بازاریابی محتواست. به اشتراک گذاشتن توضیحات محصولات‌­تون به لینک محتواهای معتبری که در حجرۀ خودتون تولید کرده‌­ین؛ باعث می شه حجرۀ شما ترافیک بیشتری از کانال­‌های اجتماعی جذب کنه.

بنابراین افزایش اعتبار حجره یا محصول­تون در بازار، افزایش مکالمات پیرامون حجره و همچنین افزایش میزان فروش محصولات‌­تون می تونه جز  اهداف یه بازاریاب برای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ باشه. به همین دلیل ارزیابی این نوع بازاریابی از طریق اندازه‌گیری معیارهای متفاوت انجام می‌شه. اینفلوئنسر مارکتینگ مزایای بسیار زیادی برای حجرۀ شما در برداره از جمله:

1- قرار گرفتن در معرض دید عموم: اینفلوئنسرها قادرن از طریق کانال‌های شبکه اجتماعی خودشون به‌­خصوص در اینستاگرام تبلیغات حجره­‌تون رو به میلیون‌ها مصرف‌کننده نشون بده.

2- محتوای اصیل: اینفلوئنسرها محتواهای اصیل و تأثیرگذاری رو برای بازاریابی محتوای حجره‌­تون تولید می‌کنن.

3- اعتماد مصرف‌کننده: اینفلوئنسرها رابطۀ عمیقی با طرفداران خودشون دارن و این افراد به عقاید اینفلوئنسر مورد نظرشون هم اعتقاد دارن.

 


profile

زهره امامی1399/06/30

یه کم واژه ش سخت هست تلفظش اما ممنون عزیزم.عالی

پاسخ |
profile

اختر بیجاد 1399/06/30

قربونت برم عزیزم..ممنون

1

درباره نویسنده

اختربیجاد(رها) هستم که حدود ده سال به‎‌صورت حرفه‌ای نوشتن را ادامه می‌دهم. آثار من شامل: رویای عشق، تبسم شیرین عشق، نخل، فخرِزمان و...

دسته بندی ها

  • آموزش های سایت