مهارت کسب و کار

یخچال خود را چگونه به دمای مناسب برسانیم ؟

چگونه یخچال خود را در دمای مناسب نگه داریم

یخچال های هوشمند تولیدکنندگان بزرگی مانند سامسونگ می توانند بر اساس جدیدترین فناوری پیشرفته ، به طور خودکار غذا را خنک کنند. اگر یخچال قدیمی دارید ، ممکن است مجبور شوید خودتان دما را تنظیم کنید و مرتباً آن را بررسی کنید تا مطمئین شوید که غذای داخل آن به اندازه کافی خنک است.

اگر دما را به اندازه کافی سرد نکنید غذا در قفسه های دورتر از فریزر ممکن است به آرامی شروع به خراب شدن کند ، مخصوصاً اگر آن را برای مدت طولانی در آنجا ذخیره کرده اید. غذایی که به کمترین دما ممکن نیاز دارد شامل شیر ، پنیر و سایر محصولات لبنی است.دما سرد نامناسب غذا را قبل از اینکه شما بتوانید انرا بخورید خراب میکند. برای کاهش این مورد ، باید تنظیمات دما را به یخچال خود اضافه کنید.

تنظیم درست ترموستات

تنظیم ترموستات یخچال

تنظیم مناسب ترموستات چیزی بین ۳۲ درجه و ۴۰ درجه فارنهایت است. در دمای بالاتر از ۴۰ درجه ، خطر از بین رفتن غذاهای فاسد شدنی وجود دارد  که عاقلانه نیست. در عین حال ، همیشه سرد نگه داشتن بیش از حد یخچال و فریزر بهترین راه برای مراقبت از غذای شما نیست. اگر فضای داخلی خیلی سرد باشد ، هنگام بیرون آوردن نوشیدنی ها و سایر مایعات ، نیمه یخ زده می شوند. این در ماههای گرم تابستان مشکلی ندارد ، اما در یک زمستان سرد، نوشیدن نوشابه نیمه منجمد می تواند کمی دردناک باشد. ترموستات را در حدود ۳۵ درجه فارنهایت تنظیم کنید تا تعادل برقرار شود.

از طرف دیگر ، فریزر شما همیشه باید یخ زده باشد ،تا بتواند گوشت و سایر مواد غذایی را حفظ کند. دمای مناسب برای فریزر ۰ فارنهایت یا کمتر است. این ماده غذایی را منجمد نگه می دارد و از رشد باکتری ها یا کپک جلوگیری می کند.

مشکلاتی که باعث می شوند یخچال دمای مناسب خود را از دست بدهد

گاهی اوقات ، علی رغم اینکه ترموستات یخچال یا فریزر را روی سردترین دما تنظیم کرده اید ،به سادگی توانایی سرد ماندن را از دست می دهد ، چه برسد به اینکه مواد غذایی به طور مناسب حفظ شود. این اتفاق معمولاً در یخچال های بسیار قدیمی رخ می دهد که در اواخر عمر مفید خود هستند. با این حال ، تعدادی از عوامل می توانند به توانایی خنک کننده یخچال آسیب برسانند.

اگردرزگیر درب باعث میشود هوا به داخل نفوذ کند یخچال کمی از دمایی که قرار بوده داشته باشد گرمتر میشود.اگر درزگیر پاره شود و یا باد ان خالی شود این اتفاق میافتد.

دومین مشکل که میتواند پیش اید به دلیل لوله های زیرین یا پشتی یخچال است. اینها باید بدون گرفتگی باشد تا گردش هوا به راحتی انجام شود. همچنین ممکن است در سیستم فشرده سازی در داخل یخچال نقض باشد یا مایع خنک کننده نشت کند.

درست کردن یخچال گرم

نشت مایع خنک کننده و سایر اختلالات فنی را اگر خودتان بخواهید تعمیر کنید میتواند خطرناک باشد بنابراین باید یخچال را جدا کرده و با یک تعمیرکارتماس بگیرید. علاوه بر این ، ممکن است مجبور باشید قطعات تعویضی برای قطعات خراب و یا قدیمی خریداری کنید. اگر به تعمیرات یا قطعات نیاز دارد ، ابتدا ضمانت سازنده را بررسی کنید تا بفهمید چه پشتیبانی ممکن است برای اصلاحات وجود داشته باشد. اگریخچال شما نسبتاً جدید باشد ، ممکن است بتواند هزینه کامل تعمیرات را برای شما تأمین کند ، مخصوصاً اگر آن را از یک سازنده با نام تجاری بزرگ خریداری کرده باشید. بسته به نوع تعمیرات ، تعمیرات یخچال از ۲۰۰ تا بیش از ۳۰۰ دلار است. با مراجعه به تامین کنندگان بزرگ برق نزدیک خود می توانید یک تعمیرکار محلی پیدا کنید.

مراقبت و بررسی های برنامه ریزی شده

برای بهبود عملکرد یخچال و اطمینان ازکارکرد طولانی مدت آن ، این پیشنهادات را دنبال کنید. ابتدا مطمئن شوید که درهای یخچال را نیمه باز نگذارید. باز گذاشتن درها برای مدت طولانی باعث بیرون آمدن هوای خنک از می شود.

مطمئن شوید که یخچال را مرتب تمیز کرده و نشت ها را به سرعت پاک میکنید. با این کار از انتشار باکتری در یخچال جلوگیری میشود. حداقل سالی یک بار ، یک متخصص بیاورید تا یخچال را از نظر نشت و سایر اختلالات بررسی کند.نگهداری و بررسی یخچال مواردی مانند ترموستات ، کندانسور و بازرسی برق را در بر می گیرد.

غذایی را که به طور نامناسب فریز شده اند، بیرون بریزید


مراقب خوردن غذایی که به طورنادرست در یخچال قرار گرفته است باشید زیرا ممکن است باعث ایجاد باکتری های سمی شود.اگر گوشت در یخچال دارید مثلا ماهی دمای سرد نامناسب باعث زودتر فاسد شدن ان میشود. برخی از غذاهایی که به سرعت باکتری ایجاد می کنند شامل این مواد هستند:

۱.ماهی

۲.گوشت

۳.غذاهای دریایی

۴.تخم مرغ پخته شده

۵.لوبیای پخته شده

۶.لوبیای پخته که در معرض هوا قرار گرفته است

اگر این مواد غذایی و غذاهایی که بوسیله انها فاسد شدند پیدا کردید، درنگ نکنید. حتی یک قاشق از این مواد غذایی می تواند باعث بیماری شدید معده یا بدتر از آن شود. فقط غذای خراب را در سطل آشغال بریزید. اینگونه شما تمام خانواده را ایمن نگه می دارید.

امیدوارم توانسته باشم مطالب مفیدی رو به شما ارائه بدم و برای خرید شما از حجره های لوازم خانگی بازار آنلاین نخل کمک کنم .

تجزیه و تحلیل بازار (Market Analysis) یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از business plan

1 دقیقه بخوانید
کسب و کارهای بازار اجتماعی نخل و یا به طور کلی همه‌ی کسب و کارها برای شروع فعالیت قبل از اینکه حتی…

ثروتمند شدن با "چه می شود اگر"ها شروع می شود!

1 دقیقه بخوانید
ثروتمند شدن یک‌شبه امکان‌پذیر نیست! چراغ غول جادویی وجود ندارد. تنها تلاش و پشتکار فرد را می‌طلبد. برای یک کارآفرین‌ شدن باید…

داستان زندگی آلا چاپ؛ فکرت رو چاپ کن

1 دقیقه بخوانید
چاپ عکس خواهرم روی ماگ حرارتی من را به حجره آلا چاپ کشاند. این روزها برای تولد خواهرم به دنبال یک لیوان…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *