مهارت کسب و کار

ماشین لباس شویی خود را چگونه تمیز نگه داریم ؟

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی

 

 

تمیز کردن چیزهایی که برای تمیز کردن وسایل ما طراحی شده اند یک مفهوم عجیب است.چرا نیاز به شستن ماشین ظرفشویی است وقتی که تمام کار خودش پاشیدن اب داغ و مواد شوینده است ؟هرچند که انجام می شود و در مورد ماشین های لباسشویی نیز همین مسئله وجود دارد. ماشین لباسشویی هنگام چرخش خود را شستشو می دهد اما هر چند وقت یکبار به یک تمیزکاری کامل احتیاج دارد تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. ماشین های لباسشویی مواد زائد زیادی را از لباس های ما جدا می کنند که به انها فکر نمیکنیم از جمله کرک و مو. این مواد در فیلتر دستگاه گیر می کنند بنابراین شما باید بخشی از این مواد را تمیز کنید.

مزایای تمیز کردن ماشین لباسشویی

به طور میانگین ماشین لباسشویی ۱۴ سال عمر میکند. وقتی در نظر بگیرید که به طور متوسط ​​ماشین لباسشویی هفت چرخه در هفته کار می کند ، این یعنی ۳۶۴ چرخه در سال و در کل بیش از ۵۰۰۰ شستشو در طول زندگی خود ، این یک عمر طولانی است و فقط در صورت نگهداری منظم ماشین خود این تعداد را خواهید گرفت. اساسی ترین تعمیر و نگهداری که می توانید انجام دهید تمیز کردن آن است اما اگر دستگاه را روی سطح صاف نگه دارید و بیش از حد دور ان را زیاد نکنید ، عملکرد بهتر دارد و دوام بیشتری دارد.

نحوه شستن ماشین لباسشویی های که درب انها بالاست

لباسشویی های درب جلو از آب کمتری استفاده می کنند و از مصرف انرژی بالاتری برخوردار هستند اما گرانتراست ، بنابراین لباسشویی های درب بالا همچنان یک انتخاب محبوب هستند. برای شروع تمیز کردن ، قبل از اینکه ماشین لباسشویی را در گرمترین و طولانی ترین حالت تنظیم کنید ، به سرکه سفید ، جوش شیرین و مسواک قدیمی نیاز دارید. درب لباسشویی را باز کنید و صبر کنید تا ماشین لباسشویی با آب پر شود.وقتی پر شد یک چهارم انرا سرکه سفید بریزید و درب انرا ببندید.اکنون درب لباسشویی را باز کنید و یک فنجان جوش شیرین به ان اضافه کنید.اجازه دهید یک دقیقه مخلوط شود و سپس چرخش را قطع کنید.

درب ظرف را به مدت یک ساعت باز بگذارید که باعث می شود آب ، جوش شیرین و سرکه مخلوط شوند. در ضمن می توانید هر قسمت را برداشته و در سینک ظرفشویی خیس کنید.هرچیزی را که نمیتوانید جدا کنید با مسواک تمیز کنید. وقتی یک ساعت تمام شد ، همه چیز را در جای خود بگذارید ، درب لباسشویی را ببندید و چرخه را ادامه دهید.

چگونه یک ماشین لباس شویی با درب جلو را تمیز کنیم ؟

برای این کار به سرکه و جوش شیرین نیز نیاز خواهید داشت اما نحوه استفاده از آنها کمی متفاوت است. یک کاسه برداشته و آب را با جوش شیرین مخلوط کنید و سپس آن محلول را به کشوی مواد شوینده ماشین لباسشویی اضافه کنید. دو فنجان سرکه درتوپه بریزید و روی گرمترین و طولانی ترین محیط تنظیم کنید. چرخه شستشو کار سختی را برای شما انجام می دهد بنابراین تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که قالب از جنس سخت را با برس قبل از تمیز کردن با آب سرد پاک کنید.

سایر نکات مربوط به نگهداری ماشین لباس شویی

همیشه باید از حداقل مواد شوینده استفاده کنید زیرا استفاده زیاد باعث ایجاد یک لایه غبار روی توپه و شیلنگ می شود که منجر به کپک زدن می شود. به همین دلایل باید از حداقل نرم کننده پارچه نیز استفاده کنید. اجازه ندهید که پایان کارلباسها برای ساعت ها در توپهباقی بماند زیرا این امر زمینه تولید کپک را ایجاد می کند و هنگامی که تخلیه توپه به پایان رساندید در را باز بگذارید تا هوا بتواند در داخل دستگاه گردش کند و همچنین مانع از جمع شدن آن می شود.

چند وقتی یکبار باید ماشین لباس شویی خود را تمیز کنیم ؟

توصیه سازندگان ماشین لباسشویی این است که هر ماه یک بار دستگاه را بشویید. این به حفظ دستگاه کمک می کند و همچنین مطمین میشوید که لباس های شما با بوی تازه خارج می شوند. اگر وقت خود را برای تمیز کردن ماشین لباسشویی خود صرف کرده اید ، چرا این کار را با خشک کن لباس انجام نمی دهید؟ برای انجام این کار ، شما باید دستگاه را خاموش کنید ، فیلتر پرز را بردارید و با جارو برقی تمیز کنید ، همچنین برای پاک کردن کرک ، گرد و غبار و مو ازتوپه نیز لازم است.

تجزیه و تحلیل بازار (Market Analysis) یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از business plan

1 دقیقه بخوانید
کسب و کارهای بازار اجتماعی نخل و یا به طور کلی همه‌ی کسب و کارها برای شروع فعالیت قبل از اینکه حتی…

ثروتمند شدن با "چه می شود اگر"ها شروع می شود!

1 دقیقه بخوانید
ثروتمند شدن یک‌شبه امکان‌پذیر نیست! چراغ غول جادویی وجود ندارد. تنها تلاش و پشتکار فرد را می‌طلبد. برای یک کارآفرین‌ شدن باید…

داستان زندگی آلا چاپ؛ فکرت رو چاپ کن

1 دقیقه بخوانید
چاپ عکس خواهرم روی ماگ حرارتی من را به حجره آلا چاپ کشاند. این روزها برای تولد خواهرم به دنبال یک لیوان…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *