مهارت کسب و کار

داستان زندگی آلا چاپ؛ فکرت رو چاپ کن

چاپ عکس خواهرم روی ماگ حرارتی من را به حجره آلا چاپ کشاند. این روزها برای تولد خواهرم به دنبال یک لیوان حرارتی با طرح دلخواه بودم. از همان لیوان‌هایی که وقتی چای داغ می‌ریزی، تصویر جذابی ظاهر می‌شود. حقیقتش هیچ‌کدام از لیوان‌هایی که در وب‌سایت‌های فروش دیدم را دوست نداشتم. به‌راستی کادو خریدن همیشه این‌قدر سخت است؟ ایده ای را در ذهن دارم اما نمی‌توانم پیدایش کنم. حجره آلا چاپ را به طور اتفاقی در بازار آنلاین نخل دیدم. حجره‌ای که به من کمک کرد تا طرح درون ذهنم را روی ماگ حرارتی چاپ کنم. آخ جون! بعد از کلی گشتن هدیه من آماده است.

آلا چاپ، ماگ با طرح دلخواه/ نخل

چاپ یک تصویر زیبا و شیک روی یک ماگ حرارتی هدیه به‌شدت جذابی است. خرید هدیه همیشه دردسرساز است. شما فکر و ایده را درون ذهن خود دارید اما در بازار نمی‌توانید پیدا کنید. مهم نیست چقدر وب‌سایت‌های خرید و مغازه‌ها را زیرورو می‌کنید؛ شما ایده خود را پیدا نمی‌کنید. با تشکر از تکنولوژی و علم نوین؛ این روزها می‌توانید به‌راحتی هدیه خود را خاص کنید. چاپ عکس عزیزانتان روی ماگ‌های حرارتی یک ایده خلاقانه است. این روزها دیگر افراد سراغ هدیه‌هایی می‌روند که مخصوص فرد مقابل باشد.

حجره آلا چاپ چه می کند؟

حجره آلا چاپ یک حجره هدیه ساز است. البته قرار نیست هروقت نیاز به هدیه داشتید به حجره آلا چاپ بروید. شما اگر به دنبال یک ست گارد گوشی برای خودتان و همسرتان هستید؛ به سراغ این حجره بروید. روی هر وسیله درخانه می توانید تصویر خود و همسرتان را چاپ کنید! اگر شما می‌خواهید فرزند خود را ترغیب به پوشیدن جوراب کنید؛ کافی است به حجره آلا چاپ بروید. چاپ کارکترهای انیمیشن محبوب فرزندتان، روی جوراب می‌تواند فرزند شما را وسوسه به پوشیدن کند.

خیلی از مادران از اینکه کودکشان با وسایل هوشمند بازی می‌کنند کلافه هستند. این یک خبر خوب برای مادران است! شما مادر عزیز؛ به حجره برو و یک پازل فکری با تصویر فرزند خود سفارش بده! فرزند شما با دیدن تصویر خود وسوسه می‌شود که پازل را حل کند. یادتان باشد کودکان امروز باهوش و خلاق هستند و باید وسایلی متنوع و مناسب سنشان برایشان تهیه کنیم. راستی آلاچاپ برای بچه های تیم بازار نخل هم ماگ‌های خوشگل درست کرده است؛ برای آشنایی بیشتر فیلم را ببینید!

حجره آلا چاپ را با خانم اسما کیان شناختم. خانمی بسیار خوش‌صحبت و دوست‌داشتنی که ۲۸ سالگی را پشت سر می‌گذراند. سنی که به نظر او یک گذر است. شاید برایتان جالب باشد بگویم خانم کیان یک ازدواج از نوع عشق دانشجویی داشته است. از همان عشق‌های که میان کلام استاد و لابه‌لای صندلی‌های دانشگاه شکل می‌گیرد. ثمره این عشق دوست‌داشتنی یک دختر ناز و خوشگل است. دختری سه‌ساله که به طور معجزه آوری فضای خانه را گرم می‌کند.

اولین جرقه

از او درباره جرقه‌های اولیه کارش پرسیدم. او می‌گوید:«به طور کاملاً اتفاقی متولد شد». اصلاً این زوج دوست‌داشتنی برای خرید چیز دیگری رفته بودند. گفتم زوج دوست داشتنی؟ درست است آلا چاپ با تلاش هر دو نفر جان گرفت. خانم کیان می‌گوید:«تحقیقاتی برای شروع کار دیگری انجام داده بودیم اما آلا چاپ خلق شد.» سرنوشت می‌تواند شما را سورپرایز کند؛ همان‌طور که مسیر خانم کیان و همسرشان را عوض کرد.

شروع کار 

شروع کار با وام ۱۵ میلیونی استارت خورد. البته که خانم کیان از گران شدن مواد اولیه نگران است. او می‌گوید:«با ۱۵ میلیون الان هیچ کاری نمی‌توانی بکنی.» با همه مشکلات آن‌ها از انجام کار خود احساس خرسندی می‌کنند. این زوج امیدوار هستند روزبه‌روز کیفیت کارشان بیشتر خواهد شد.

تولد آلا چاپ مصادف با کرونا

کرونا با همه خبرهای بدش یک اتفاق خوب برای این زوج دوست‌داشتنی داشت. آلا چاپ دقیقا در واپسین لحظات پایانی سال در اسفند ماه متولد شد. خانم کیان فروش محصولاتش را به صورت اینترنتی آغاز کرد. دنیای مدرن دنیای آدم های مجازی است. خانم کیان در اینستاگرام صفحه کاری خود را ایجاد کرد. همچنین حجره خود را کمتر از یکسال است که در بازار نخل ثبت کرده است. این زوج جذاب می‌خواهند در فضای مجازی رشد کنند و هیچ تصمیمی برای ساخت فروشگاه برای آلا چاپ ندارند. البته این باعث خرسندی من است؛ چراکه می توانم این‌گونه از هنر این زوج جذاب استفاده کنم. با تشکر از فضای مجازی می‌توانیم از هر جای ایران از حجره آلا چاپ خرید کنیم. خانم کیان امید دارد روز به روز پیشرفت کنند و پله های ترقی را بالا برود.

حجره آلا چاپ/ چاپ تصویر بر روی قاب/ بازار نخل

راستی برایتان گفتم خانم کیان، شیرازی هستند؟ او متولد شهری مملو از شعر و ادب است. همان شهری که خیابان‌هایش با شعر حافظ مزین شده است. او می‌گوید در شیراز یک خیابان مملو از مغازه‌های چاپ است. مغازه‌هایی که چاپ را روی لیوان‌ها، تیشرت‌ها انجام می‌دهد. آن‌ها می‌خواهد یک کار خلاقانه و جدید انجام دهد؛ نه تنها یک مغازه به مغازه‌های شهر اضافه کنند.

ایده اولیه از کجا آمد؟

برای شما هم جالب است بدانید ایده اولیه این کار زوج جذاب از کجا پیدا شد؟ ایده اولیه آلاچاپ از هدیه‌هایی بود که قبلاً به دوستانشان داده‌اند. همچنین چاپ ایده‌ها بر روی وسایل نیاز به فضای خاصی نیست. همه این موارد باعث شد “یا علی” بگویند و کار را استارت بزنند. آلا چاپ با شعار “فکرت رو چاپ کن” شروع به کار کرد. پیشرفت روزافزون کسب‌وکارشان از آرزوهایی است که خانم کیان دارد.

چاپ روی لیوان‌ها یا ساخت بازی فکری با طرح درخواستی برای این زوج یک سرگرمی جالب است. آخر می‌دانی شغل اصلی این خانواده‌ دوست‌داشتنی آلا چاپ نیست. آلا چاپ تنها یک عشق است. آلا چاپ نیاز به فضای ویژه‌ای ندارد؛ به همین خاطر درون منزل این کار را انجام می دهند.

آموزش و یادگیری چاپ

تیشرت حکاکی شده و لیوان‌های جذاب آلا چاپ حرفه‌ای بودن این حجره را نشان می‌دهد. وقتی از او درباره یادگیری این هنر پرسیدم درباره فیلم‌های آموزشی زیاد در گوگل صحبت کرد. شرکت‌های سازنده دستگاه‌ها نیز آموزش‌هایی روی وب‌سایت‌هایشان می‌گذارند که به آن‌ها کمک کرد. این زوج دوست‌داشتنی برای حرفه‌ای‌تر شدن در کار خود این فیلم‌ها را تماشا کرده‌اند. خانم کیان از کار تیمی خود و همسرش با شوق فراوان می‌گوید. همسر او مشغول به چاپ طرح‌های درخواستی است و خانم کیان مشغول فروش و بازاریابی است.

خانم کیان باور دارد دنیای چاپ بسیار متنوع و جذاب است. او می گوید:«آلا چاپ فقط بر روی یک شاخه از دنیای چاپ تمرکز دارد». خانم کیان و همسرشان امیدوارند با پیشرفت کارشان بتوانند در شاخه‌های دیگر این حرفه فعالیت کنند. با همه این حرف‌ها آلا چاپ فرصت خوبی است تا بتوانید طرح دلخواه خود را چاپ کنید. لیوان، تیشرت، پازل یا هر چیزی که فکرش را بکنید. آلا چاپ هیچ محدودیتی برای چاپ ندارد. شما حتی روی جوراب‌هایتان هم می‌توانید طرح دلخواه چاپ کنید. این یک فرصت استثنایی است تا ایده خود را با آلا چاپ به واقعیت تبدیل کنید!

آلا چاپ یک ‌دنیای متفاوت است. دنیای که می‌توانید عکس‌ها و جمله‌ها را حک کنید. اگر یک ماگ حرارتی با تصویر خودتان می‌خواهید؛ فقط کافی است به حجره آلا چاپ سر بزنید. دیگر نیاز به پوشیدن لباستان و گرفتن مرخصی برای خرید یک هدیه خاص ندارید. تنها کافی است نت گوشی خود را روشن کنید و با چند کلیک به حجره آلا چاپ در بازار نخل بروید. حتی اگر قصد هدیه دادن ندارید گارد گوشی خود را با طرح دلخواهتان رنگ آمیزی کنید.

تجزیه و تحلیل بازار (Market Analysis) یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از business plan

1 دقیقه بخوانید
کسب و کارهای بازار اجتماعی نخل و یا به طور کلی همه‌ی کسب و کارها برای شروع فعالیت قبل از اینکه حتی…

ثروتمند شدن با "چه می شود اگر"ها شروع می شود!

1 دقیقه بخوانید
ثروتمند شدن یک‌شبه امکان‌پذیر نیست! چراغ غول جادویی وجود ندارد. تنها تلاش و پشتکار فرد را می‌طلبد. برای یک کارآفرین‌ شدن باید…

ماشین لباس شویی خود را چگونه تمیز نگه داریم ؟

1 دقیقه بخوانید
نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی     تمیز کردن چیزهایی که برای تمیز کردن وسایل ما طراحی شده اند یک مفهوم عجیب…

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *