دسته‌بندی نشدهسبک زندگی

خرید یخچال؛ دنیای تازگی در خانه شما

از خرید یخچال خانه ما خیلی وقت نیست که گذشته است. یخچال نقره‌ای رنگ که در کنار ماشین ظرفشویی نقره‌ای قرار گرفته است. اجازه دهید تنها قسمت کوچکی از داستان خودم و یخچال خانه‌مان را بگویم. داستان از یکی بود یکی نبود، شروع می شود. دقیقا زمانی که هیچکس در آشپزخانه نبود؛ داستان من آغاز می‌شود. در یخچال را باز می‌کنم و کیک شکلاتی دیشب به چشمم می‌خورد. سریع یک چنگال برمی‌دارم و از آن می‌خورم. در یخچال را می‌بندم و چرخی در میان کمدهای آشپزخانه به امید یافتن یک خوراکی خوشمزه دیگر می‌زنم. یخچال نقره‌ای رنگ وسط آشپزخانه دوباره من را وسوسه می‌کند که در آن را باز کنم. می‌دانم؛ همین‌الان در آن را باز کردم! دوباره از اول قفسه‌های یخچال را نگاه می‌کنم؛ با چنگال درون دستم به کیک شکلاتی ناخونک دوباره‌ای می‌زنم. انگورهای سبز کشمشی از پشت کیک چشمک می‌زنند. یک شاخه انگور را برمی‌دارم و به درباز یخچال تکیه می‌دهم و شروع به خوردن می‌کنم.

داستان یخچال و من/ یخچال اثاثیه مهم آشپزخانه/ نخل

کم‌کم بوق یخچال به صدا درمی‌آید و با زبان بی‌زبانی می‌گوید:«در یخچال را ببند دختر!» دستم را روی گیره باز و بسته می‌گذارم و صدای آن قطع می‌شود. کشوهای جامیوه‌ای را بیرون می‌کشم و فقط نگاه می‌کنم؛ کشوهایی که از میوه‌های تازه پر شده است. هنوز میوه دلخواهم را انتخاب نکردم که صدای مادرم از اتاق کناری می‌آید. می‌گوید:«در یخچال را ببند؛ امروز بار سومه بازش می‌کنی!» بله! این داستان همیشگی من و یخچال نقره‌ای رنگ آشپزخانه است. یخچالی نقره‌ای که درون کابینت‌های آشپزخانه جاگرفته است. داستان شما چطوری است؟ شما هم مانند من ساعت‌هایی از روز را جلوی یخچال می‌گذرانید؟ بیایید روراست باشیم یخچال یکی از محبوب‌ترین وسایل آشپزخانه است؛ چراکه یخچال مأمن نگهداری خوراکی‌های خوشمزه است. اگر عاشق خوراکی تازه و خنک هستید؛ احتمالا قبلا یک یخچال را خریداری کردید.

خرید یخچال مهم است؟

برای تازه ماندن خریدهایمان نیاز به یخچال داریم. کافی است تنها یک ساعت کاهو خریداری شده خود را در کنار سینگ آشپزخانه رها کنید تا منظور من را بفهمید. بله! اگر مواد غذایی که نگهداری آن‌ها در دمای سرد است را در محیط باز بگذارید؛ پلاسیده و حتی خراب می‌شوند. برای همین خرید یخچال بسیار مهم است! خرید یخچال می‌تواند برای افراد معیارهای متفاوتی داشته باشد؟ جادار بودن، زیبایی، دوام عمر و بودجه موردنظر از جمله اساسی‌ترین معیارهای خرید یخچال است. امروز می‌خواهم شما را با این معیارها آشنا کنم. یادتان باشد شما نمی‌توانید یک یخچال بخرید و ماه بعد آن را عوض کنید. یخچال از جمله اثاثیه هزینه‌بر آشپزخانه است. شما ممکن است بودجه سنگینی را برای خرید یخچال کنار بگذارید و بخواهید بهترین یخچال موجود در بازار را انتخاب کنید. پس این معیارها را حتماً رعایت کنید:

  • سَبک شما باشد!

طراحی یخچال از جمله اساسی‌ترین معیارهاست. طراحی یخچال می‌تواند کار شما را راحت کند و از میان انبوه یخچال‌های موجود در بازار یکی را انتخاب کنید. یخچال‌ها می‌توانند به‌صورت دوقلو یا سایدبای‌ساید باشند. یخچال‌فریزرها امروزه بیشتر از هروقت دیگری طرفداران خود را دارند. طراحان یخچال به‌ندرت یخچال را به‌تنهایی طراحی می‌کنند. طراحی یخچال به صورت تنها در یخچال های سنتی و قدیمی بیشتر دیده می‌شود، امروزه جذابیت این یخچال‌ها کم شده است! اگر شما وسایل زیادی برای فریز کردن دارید، بهتر است یک فریزر جدا تهیه کنید. البته نوع دیگری از یخچال‌فریزرها به‌صورت دوقلو هستند. این یخچال‌فریزرها یک فریزر و یک یخچال دارند که باتوجه‌به نظر طراح آن طراحی شده‌اند. یخچال‌های دوقلویی که فریزر در پایین است، گران‌تر از یخچال‌هایی با فریزر در قسمت بالا هستند. چراکه دسترسی به یخچال راحت‌تر است. فریزر در بالا اصولاً در طراحی یخچال‌های سنتی به کار می‌رود و جذابیت خاصی ندارد.

  • قابلیت‌های یخچال شما

چه آپشنی در خرید یخچال برایتان مهم است؟ شما یک محفظه نگه‌دارنده آب و یخ‌ساز می‌خواهید؟ مطمئن شوید یخچال شما این ویژگی را داشته باشد! این روزها با پیشرفت تکنولوژی آپشن‌های متعددی بر روی یخچال‌ها قرار گرفته است. یخچال‌ها امروزه قابلیت سفارش‌سازی را دارند. قفسه‌های قابل تنظیم می‌توانند برای شما محیطی با سلیقه شما ایجاد کنند. هرچه ویژگی‌های یخچال بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. یکی از ویژگی‌های یخچال که باید دقت کنید این است که ظرفیت یخچال باید مناسب خانواده شما باشد. در زمان مطالعه‌ام به انواع یخچال و ظرفیت‌هایشان برخورد کردم. مقدار ظرفیت و نوع یخچال رابطه مستقیم با هم دارند؛ مقدار ظرفیت مناسب در خرید یخچال را با شما به اشتراک می‌گذارم:

نوع یخچال

ظرفیت یخچال

اندازه خانواده

مینی یخچال

۴۰ تا ۱۰۰ لیتر

یک بزرگسال

یخچال تک درب

۱۵۰ تا ۲۵۰ لیتر

۲ بزرگسال و یک کودک

یخچال دو درب

۲۵۰ تا ۳۵۰ لیتر

۲ بزرگسال و ۲ کودک

یخچال دو یا سه درب

۲۵۰ تا ۵۰۰ لیتر

۲ بزرگسال و ۳ کودک

یخچال سایدبای‌ساید ۵۵۰ تا ۸۵۰ لیتر

۲ بزرگسال و ۴ کودک

  • بهره‌وری انرژی در خرید یخچال

زمان‌هایی که انرژی مصرفی در خرید وسایل خانگی اهمیت نداشت، تمام شده است. امروزه سازنده‌های وسایل برقی سعی دارنده وسایلی با بهره‌وری انرژی پایین بسازند. هر چه وسیله برقی شما مقدار انرژی کمتری مصرف کند؛ بهتر است. یادتان باشد اگر وسایل برقی شما از انرژی کمتری استفاده کنند، محیط‌ زیست از شما تشکر خواهد کرد. در خرید یخچال خود به بهره‌وری انرژی آن دقت کنید.

  • اندازه یخچال چقدر باید باشد؟

فضایی که قرار است یخچال شما در آن جای بگیرد را مشخص کنید. اندازه فضای موردنظر در خرید یخچال شما بسیار اهمیت دارد. مثلاً یخچال سایدبای‌ساید اندازه متفاوتی با یخچال دوقلو دارد. مکانی که یخچال را قرار می‌دهید، باید فضای کافی برای بستن و بازکردن در یخچال را داشته باشد. اگر تصمیم داریدیخچال خود را نزدیک جزیره آشپزخانه بگذارید باید اندازه یخچال مناسب فضای آشپزخانه باشد. شما اول باید انتخاب کنید در خرید یخچال چه میزان فضا نیاز دارید.

اندازه یخچال/ نخل

اگر فضای زیادی نیاز دارید؛ یخچال‌های سایدبای‌ساید گزینه‌ای عالی است. اگر در یک خانه اجاره‌نشینی با فضای کم زندگی می‏‌کنید، بهترین انتخاب شما خرید یخچال‌های دوقلو است. یادتان باشد قبل از آن‌که یخچال شما در آشپزخانه جاگذاری شود؛ باید از در ورودی خانه شما عبور کند. اگر خانه شما ورودی کوچک یا راه پله‌های باریک دارد، خرید یخچال بزرگ را فراموش کنید.

  • رنگ موردنظر خود را انتخاب کنید.

وسایل برقی دارای رنگ‌های متفاوت نقره‌ای، سفید و مشکی هستند. این روزها مخصوصاً میان زوج‌های جوان رنگ نقره‌ای جذابیت بیشتری دارد. رنگ سفید به دلیل اینکه زود کثیف می‌شود، فقط افراد خاصی طرف‌دار آن هستند. در آشپزخانه شما افراد خانواده رفت‌وآمد می‌کنند؛ پس تنها رنگی انتخاب کنید که دوست دارید. البته که بعضی از افراد دوست دارند وسایل خود را به یک رنگ انتخاب کنند؛ پس یخچالی هم‌رنگ وسایل خود خرید خواهندکرد. این روزها برای جلوه بیشتر می‌توانید از کابینت‌های داخلی برای فضای اطراف یخچال خود استفاده کنید.

  • در خرید یخچال بودجه خود را مشخص کنید

یخچال‌های عالی باقیمت‌های نجومی در بازار وجود دارند! یخچال‌هایی در بازار وجود دارد که تمام آپشن‌ها را داراست و شما آن را به‌شدت دوست دارید اما از آن عبور می‌کنید. ابتدا بودجه خود را مشخص کنید تا بتوانید مارک و مدلی را که می‌توانید خریداری کنید را مشخص کنید. بودجه شما مشخص می‌کند، چه مدل یخچالی را خرید کنید.

 خرید یخچال خود را تکمیل کنید!

خرید اینترنتی یخچال از بازار نخل

الان زمان آماده کردن کارت پول خود و واردکردن اطلاعات کارت است! کم‌کم با پول‌های خود خداحافظی خواهید کرد. خرید یخچال یکی از جذاب‌ترین خریدهای آشپزخانه است. قبل از خرید حتما مسیر رسیدن یخچال از در خانه تا آشپزخانه را مشخص کنید. بعد از شروع به کار یخچال دما یخچال را تنظیم کنید. امیدوارم یخچال شما همیشه پر از خوراکی‌های رنگارنگ و خوشمزه باشد. اگر شما هم تجربه‌ای در خرید یخچال دارید، با من به اشتراک بگذارید.

 

تهیه پنکیک ساده و خوشمزه خانگی

1 دقیقه بخوانید
طرز تهیه پنکیک ساده پنکیک یکی از شیرینی های خیلی محبوب در دنیا می باشد که در دسته کیک ها طبقه‌بندی می…

زندگی یا کار؟ کسب‌وکارِ زندگی پذیر چیست؟

1 دقیقه بخوانید
در دنیایی که همه به دنبال پیشنهادات وسوسه‌انگیز و درآمدهای میلیاردی هستند، کسب‌وکار زندگی پذیر (Lifestyle Business) به شکل دیگری به دنیا…

بازاریابی یا تبلیغات؟ بررسی فرآیندهای بازاریابی و تبلیغات از 6 زاویه‌ی مهم برای کسب‌وکارها

1 دقیقه بخوانید
وقتی عبارت “بازاریابی” و “تبلیغات” را می‌شنوید، تصور می‌کنید که آنها یکی هستند؟ حتی برخی از بازاریابان نیز از این کلمات به جای…

۴ نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *