سلامت و زیبایی

لباس با کیفیت و نحوه تشخیص آن

خرید لباس با کیفیت در شرایط اقتصادی کنونی برای همه ما اهمیت دارد.که لباسی را می خریم برای ما کارایی مناسب را داشته باشد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد.اما حتما شما هم تجربه‌ی آن را داشته اید که تصور می‌کردید لباسی که خریدید کیفیت خوبی دارد.ولی خیلی سریع، حتی با اولین شستشو، کیفیتش را از دست داده که هیچ.پس از آن متوجه شدید پول خود را هدر دادید و ناچار مجبور شدید لباس دیگری را بخرید و استفاده کنید.

ما در ادامه نکاتی را به شما آموزش می دهیم چگونه لباس با کیفتی انتخاب و خریداری کنید !

خرید لباس اقتصادی و به صرفه

کیفیت پارچه‌های نخی را با فشار دادن پارچه چک کنید

بخشی از پارچه‌ی لباس را با دست خود بگیرید و چند ثانیه‌ای دست تان را محکم مشت کنید. اگر پارچه شکل کاغذ مچاله شده پیدا کرد، این مسأله نشان می‌دهد که در تولید آن از یک ماده‌ی اضافی استفاده شده تا شکل پارچه حفظ شود. چنین لباس‌هایی بعد از اولین شستشو ظاهری کهنه و بدشکل پیدا می‌کنند.

دوخت دکمه لباس را بررسی کنید

بررسی دوخت دکمه‌های لباس را به هنگام خرید فراموش نکنید. زیرا برخی تولیدی‌هایی که به تولید لباس های با مد روز مشغول هستند، اغلب به صورت بزن و برویی کار می‌کنند چون تنوع محصولات آن ها بالا بوده و با توجه به رقابت شدید در ارائه قیمت محصولات برای فروش بیشتر از کیفیت محصولات خود می کاهند؛ یعنی کیفیت محصول را قربانی کمیت می‌کنند. وقتی این اتفاق را در بطن کار خود رقم بزنند زمان و میزان نخی که باید برای محکم کردن دکمه‌ها صرف شود، به شدت کاهش پیدا می‌کند و لباس با کیفیت و مناسبی را به ما ارائه نمی دهند.

یکسان بودن رنگ های مورد استفاده در لباس

به هنگام خرید لباس جدید زمانی که به فروشگاه مراجعه می کنید برای خرید لباس با کیفیت، به رنگ آن دقت داشته باشید.در صورتی در بخشی از لباس متوجه تفاوت رنگ آن با سایر بخش‌های لباس شدید،یقین داشته باشید که لباس مورد نظر شما کیفیت لازم را ندارد.این ویژگی به خصوص در مورد کیف و کفش نیز زیاد دیده می‌شود.اگر رنگ قسمتی از کیف یا کفشی که قصد خریدش را دارید.پر رنگتر یا کم رنگتر از سایر بخش‌های آن بود یا نقطه‌های پر رنگی دارد و آن ها با کمی دقت به چشم می آیند.در حال خرید جنس بی کیفیتی هستید.به شما توصیه می کنیم به محض رو به رو شدن با این موارد سریع از آن دور شوید و به دنبال مورد مناسب تری باشید.

از آن جایی که برای بانوان در مجالس مختلف نیاز به هماهنگی بین رنگ و نوع لباس آنها با آرایش و ظاهرشان کاملا احساس میشود.به دنبال بهترین های بازار می گردند.می توانید برای دیدن کالا های بیشتر در رابطه با ست کردن و هماهنگی رنگ لباس و آرایش و خرید لباس با کیفیت اینجا کلیک کرده و در بین بازارچه های بازار نخل پرسه بزنید تا کالای مد نظر خود را بیابید.

لباس زیبا و مد روز

 زیپ‌ های لباس نباید پلاستیکی و باز باشند

به هنگام خرید لباس‌ دقت داشته باشید که زیپ‌های مورد استفاده در آن‌ فلزی باشد.چون کیفیت بالاتر و دوام بیشتری این محصولات دارند. زیپ‌های پلاستیکی عمدتا خراب می‌شود و این یکی از نشانه‌های پایین بودن کیفیت در بیشتر وسایل است.تولید کننده لباس با کیفیت و مرغوب همیشه به موضوع توجه کرده و به مشتریان خود در ارائه محصولاتش اهمیت می دهد.

به لبه های دوخته شده لباس دقت کنید

یکی از علائم قابل توجه در تشخیص لباس بی کیفیت داشتن لبه‌های بسیار باریک است. یعنی دوخت لبه لباس در چند میلی متری آن واقع شده است و فاصله ی کمی دارد.به معنی آن است که تولید کننده لباس تولید شده خواسته با کمترین میزان پارچه مورد استفاده از شما سود بیشتری برای خودش دریافت کند. لباس استاندارد باید بین دو الی چهار سانتی متر لبه داشته باشد.همچنین دقت کنید که لبه لباس خریداری شده نباید پیچ و تاب داشته باشد.

ویروس کرونا و خرید با آسودگی خاطر

1 دقیقه بخوانید
مردم صبور و قهرمان ایران: چگونه در شرایط ویروس کرونا خرید های خود را انجام می دهید ؟ اگر شما هم می‌خواهید…

خواص و فواید خشکبار

1 دقیقه بخوانید
خشکبار، یاد چه چیزی افتادی؟ راستش را بخواهی من یاد عید دیدنی و شب یلدا افتادم. همه افراد دور هم جمع می…

همه چیز درباره تغذیه بارداری

1 دقیقه بخوانید
سلام مادر آینده! اگر نگرانی ‏هایی برای تغذیه دوران بارداری داری، با ما همراه شو! همه ما از اهمیت تغذیه بارداری در…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *