تغذیهدسته‌بندی نشدهسبک زندگی

خرید آبمیوه‌گیر را از کجا آغاز کنم؟

آب‌پرتقال دوست دارید؟ پس به فکر خرید آبمیوه‌گیر باشید! شما با رفتن به سوپری سر کوچه می‌توانید یک آبمیوه بخرید؛ اما در میان ما افرادی هستند که مخالف مواد افزودنی آبمیوه های پاستوریزه هستند. این افراد دوست دارند میوه‌های تازه و طبیعی را بدون رنگ های خوراکی یا مواد نگه‌دارنده بخورند. نه‌تنها این افراد بلکه ورزشکارانی که عاشق خوردن معجون‌ها هستند نیز برای خرید آبمیوه‌گیر اقدام کرده‌اند.

اگر شما قبلاً یک آبمیوه‌گیر خریداری کردید و روی کابینت آشپزخانه شما است؛ پس تبریک می‌گویم. اگر شما جزو کسانی هستید که فکر خرید آبمیوه‌گیر را در ذهن خود دارید؛ صبر کنید! این مقاله همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. من می‌خواهم به شما معیارهایی که در خرید آبمیوه‌گیر مهم است را بگویم. این معیارها حاصل کارکردن مداوم من با آبمیوه‌گیر سیاه رنگ روی کابینت آشپزخانه‌مان است. من به‌تازگی برای خرید آبمیوه‌گیر به بازار رفتم و از چندکاره شدن آبمیوه‌گیرها شگفت‌زده شدم.

خرید آبمیوه گیر/ نخل

با تشکر از تکنولوژی این روزها شما با خرید یک آبمیوه‌گیر از خرید چند دستگاه دیگر خودداری می‌کنید. البته این چندکاره بودن آبمیوه‌گیر برای عده‌ای از افراد خوشایند نیست؛ به همین خاطر من این مقاله را نوشتم. می‌خواهم شما را با معیارهای خرید آبمیوه‌گیر آشنا کنم تا با حذف گزینه‌ها آبمیوه‌گیر مناسب خودتان را انتخاب و خریداری کنید.

اصل مطلب

اگر برای خرید عجله دارید این جدول را فقط مطالعه کنید و به خرید بروید. امیدوارم خریدی به طعم میوه های خنک و تازه داشته باشید:

اولین معیار؛ قدرت موتور آبمیوه گیر
دومین معیار : اندازه دهانه آبمیوه گیر
سومین معیار  : دقت به محفظه نگهدارنده تفاله‌
چهارمین معیار : آبمیوه گیر یک کاره یا چندکاره؟
پنجمین معیار: شست‌وشوی راحت قطعات آبمیوه‌گیر
ششمین معیار : سیم جمع شونده آبمیوه گیر
مدل آبمیوه گیر خود را انتخاب کنید.

برای بررسی هر کدام از این معیارها موارد زیر را بخوانید:

اولین معیار خرید آبمیوه گیر؛ میزان قدرت موتور آبمیوه گیر

قدرت موتور در خرید آبمیوه‌گیر اهمیت بسیاری دارد. این یکی از اصلی‌ترین معیارها برای خرید آبمیوه‌گیر است. باور کنید یک موتور ۱۰۰۰ واتی برای یک دستگاه آبمیوه‌گیر ۴ کاره امکان‌پذیر نیست! مقدار قدرت موتور آبمیوه‌گیر در کارکرد و عمر دستگاه بسیار اهمیت دارد.

دومین معیار خرید آبمیوه گیر: اندازه دهانه آبمیوه گیر

اندازه دهانه آبمیوه گیر می تواند متفاوت باشد. مثلا آبمیوه گیری با دهانه ۷۵ میلی متر یا کوچکتر در بازار موجود است. با اندازه ۷۵ میلی‌متر شما می توانید بدون خرد کردن میوه آن را درون دستگاه بیندازید. وجود دهانه و اندازه آن در زمان کارکردن آبمیوه گیر بسیار اهمیت دارد، چراکه در هنگام کار نمی توان درِ آبمیوه گیر را به طور کامل باز کرد.  اگر از خورد کردن میوه‌ها برای گرفتن آب میوه خسته شدید به سایز دهانه آبمیوه گیر دقت کنید.

سومین معیار : دقت به محفظه نگهدارنده تفاله‌

اگر شما با خوردن تفاله‌های میوه همراه آبمیوه خود مشکلی ندارید پس یک آبمیوه‌گیر معمولی بخرید! این روزها طراحان آبمیوه‌گیر یک محفظه جداکننده به دستگاه اضافه می‌کنند. این محفظه، تفاله‌های میوه را از آبمیوه جدا می‌کند. می خواهید بدانید عملکرد آبمیوه گیر شما در جدا کردن تفاله ها خوب بوده است؟ به خشک بودن یا نبودن تفاله ها دقت کنید. اگر تفالهٔ میوه درون محفظه جداشونده خشک نباشد و مقداری مرطوب باشد؛ نشان می‌دهد که آبمیوه‌گیر خوب نبوده است. به حجم محفظه دقت کنید! بهترین حجم محفظه در خرید آبمیوه‌گیر می‌تواند ۲ لیتر باشد.

چهارمین معیار : خرید آبمیوه گیر تک کاره یا آبمیوه گیر چندکاره؟

می‌خواهید آبمیوه‌گیر شما تک کاره باشد یا چندکاره؟ اگر تنها به دنبال یک آبمیوه‌گیر برای درست‌کردن معجون‌های خودتان هستید، آبمیوه‌گیر تک کاره بگیرید. بعضی از افراد تجربه تلخی از خراب شدن دستگاه‌های آبمیوه گیر چند کاره خود دارند به همین خاطر ترجیح می دهند هر کدام از وسایل را جداجدا تهیه کنند. شاید بخواهید بنا به دلایلی مانند صرفه اقتصادی یا محدود بودن وقتتان برای خرید چند دستگاه یک آبمیوه‌گیر چندکاره بخرید. شما با یک خرید می‌توانید ۵ یا ۴ قابلیت متعدد را داشته باشید. قابلیت هایی مانند آسیاب، خردکن، مخلوط کن به دستگاه آبمیوه‌گیر اضافه شده است. شما با انتخاب قابلیت‌ها می توانید آبمیوه گیر تک کاره یا چندکاره خود را انتخاب کنید.

آبمیوه گیر چندکاره یا تک کاره؟ /نخل

پنجمین معیار: شست‌وشوی راحت قطعات آبمیوه گیر

یک آبمیوه‌گیر انتخاب کنید که به‌راحتی شست‌وشو شود. شست‌وشوی راحت زمانی اتفاق می افتد که قطعات آبمیوه‌گیر به راحتی جدا می‌شود. اگر می‌خواهید ظروف آبمیوه‌گیر خود را درون ماشین ظرف‌شویی بگذارید، حتماً در خرید خود به این مورد دقت کنید. اگر تیغه شما ضد زنگ نباشد شستشوی مکرر آن می‌تواند باعث زنگ زدگی و در نتیجه بی استفاده شدن تیغه شود. شست‌وشوی راحت آبمیوه‌گیر و جداشدن ظرف آن از جمله موارد مهم است. اگر قطعات دستگاه شما به راحتی جدا نشود، تفاله های میوه درون پارچ خواهند ماند.

ششمین معیار خرید آبمیوه گیر: سیم جمع شونده آبمیوه گیر

اگر شما یک فضای کم برای وسایل خود دارید سعی کنید تا یک وسیله با سیم جمع شونده بخرید. بعضی از دستگاه ها به جای محفظه جمع شونده سیم، سیم جدا شونده دارند و به راحتی سیم جدا می‌شود. پیچاندن سیم به دور دستگاه یا قایم کردن آن در پشت دستگاه ایده خوبی نیست! به طرز غیر قابل‌باوری آشپزخانه شما را زشت خواهد کرد. باور نمی‌کنید؟ از من بپرسید!

قدم آخر؛ مدل آبمیوه گیر خود را انتخاب کنید!

اینکه بخواهید یک آبمیوه‌گیر ایرانی بخرید یا خارجی می‌تواند انتخاب شما را راحت‌تر کند! مدل آبمیوه‌گیر در انتخاب شما اهمیت دارد. من قبلاً ۱۰ آبمیوه‌گیر خوب را به شما معرفی کردم. سعی کنید مدل انتخاب شده شما دارای گارانتی باشد تا با خیال راحت از خدمات پشتیبانی آن استفاده کنید. معیارهای خود را بشناسید و از میان آبمیوه‌گیرهای موجود در بازار یکی را انتخاب کنید. از تجربیات دوستان خود نیز می‌توانید در خرید آبمیوه‌گیر کمک بگیرید.

سخن آخر

با انتخاب مدل آبمیوه‌گیر خود رنگ دلخواه را انتخاب کنید. آبمیوه‌گیر خود را از مکان مطمئنی خریداری کنید. خرید آبمیوه‌گیر یعنی خداحافظی با اسانس‌های نگهدارنده و آشنایی با طعم واقعی میوه‌ها است. طعم واقعی که می تواند با ترکیب چند میوه با یکدیگر طعمی بی‌نظیر و خوشمزه را به همراه داشته باشد. میوه های تازه خود را بشورید! قرار است بعد از خرید آبمیوه‌گیر دنیایی با طعم میوه‌های تازه و خنک را تجربه کنید.

تهیه پنکیک ساده و خوشمزه خانگی

1 دقیقه بخوانید
طرز تهیه پنکیک ساده پنکیک یکی از شیرینی های خیلی محبوب در دنیا می باشد که در دسته کیک ها طبقه‌بندی می…

زندگی یا کار؟ کسب‌وکارِ زندگی پذیر چیست؟

1 دقیقه بخوانید
در دنیایی که همه به دنبال پیشنهادات وسوسه‌انگیز و درآمدهای میلیاردی هستند، کسب‌وکار زندگی پذیر (Lifestyle Business) به شکل دیگری به دنیا…

با عادت‌های سالم به چاقی کودک خود کمک کنید

1 دقیقه بخوانید
در طول چند سال اخیر، تعداد کودکان مبتلا به چاقی و اضافه وزن به طور چشمگیری افزایش یافته است. به دنبال این…

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *