مهارت کسب و کار

آنچه که باید درباره ظروف مس و پرداز بدانید

کمی با ظروف مس و پرداز بیشتر آشنا شویم

ظروف مس و پرداز از درآمیختن دو نوع صنایع دستی به نام های صنایع دستی مس گری و صنایع دستی میناکاری پرداز به وجود می آیند .
این هنر که از آغاز آن مدت زیادی نمی گذرد ، توجه بسیاری از هنر دوستان را به خود معطوف کرده است .
ظروف مس و پرداز در مدت بسیار کوتاهی جایگاه خود را نزد هنردوستان و دوستداران صنایع دستی باز کرد و به یکی از پرطرفدارترین انواع صنایع دستی تبدیل شد.
در این مقاله به ارائه ی اطلاعاتی ، از صنایع دستی مس و پرداز و میناکاری می پردازیم .
 میناکاری روی مس و آنچه که باید درباره ی آن بدانید

 میناکاری روی مسمینا کاری یکی از پرسابقه ترین و پرطرفدارترین انواع صنایع دستی به حساب می آید که قدمتی دیرینه دارد و حتی می شود گفت قدمت آن به چندهزارسال قبل باز می گردد. میناکاری را می شود بر روی مس طلا و نقره نیز انجام داد ، ولی در حال حاضر بیشتر مینا کاری روی مس به کار برده می شود .  یکی از محصولات میناکاری ، ظروف مس و پرداز می باشد .

ظروف مس و پرداز به علت تنوع بسیار زیاد نقش مس و رنگ های آن ، انتخاب بسیار خوبی برای افرادی است که به تنوع در تزیین منزل و یا تزئین محیط کار خود  اهمیت می دهند . درحال حاضر کانون این هنر ارزشمند ایران است و در شهر اصفهان می باشد و استادان برجسته و ماهری در این شهر مشغول به فعالیت تخصصی خود می باشند .

سبک میناکاری پرداز و توضیحات بیشتر درباره ی آن

سبک پرداز ، سبک نقاشی مورد استفاده در تولید ظروف مس و پرداز می باشد . سبک پرداز یکی از ارزشمندترین انواع سبک های نقاشی میناکاری به شمار می آید . در این سبک هنرمند نقاش ، اشکالی مثل گل های مختلف تصویر پرندگان و یا چهره انسان و… را بر روی مس ترسیم می کند و اطراف ان را با استفاده از سایر سبک ها در اطراف این نقوش خطوط و گل و مرغ هایی را رسم می کند تا نقاشی شکل کامل خود را بگیرد.
توضیحی مختصر درباره ی مراحل تولید ظروف مس و پرداز

  • مرحله اول خمکاری مس
  • مرحله دوم نقاشی و میناکاری روی مس
  • مرحله سوم ساب
  • مرحله چهارم پلی استر

در کل میناکاری روس مس و پرداز طرفداران بسیاری دارد و با استقبالی که مردم نسبت به صنایع دستی نشان داده اند، تولید ظروف صنایع دستی علی الخصوص مس و پرداز بیشتر شده است.

ماشین لباس شویی خود را چگونه تمیز نگه داریم ؟

1 دقیقه بخوانید
نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی تمیز کردن چیزهایی که برای تمیز کردن وسایل ما طراحی شده اند یک مفهوم عجیب است.چرا نیاز…

یخچال خود را چگونه به دمای مناسب برسانیم ؟

1 دقیقه بخوانید
چگونه یخچال خود را در دمای مناسب نگه داریم یخچال های هوشمند تولیدکنندگان بزرگی مانند سامسونگ می توانند بر اساس جدیدترین فناوری…

لوازم خانگی برتر ایرانی از نگاه مصرف کنندگان کدام‌ اند؟

1 دقیقه بخوانید
چرا خرید لوازم خانگی ایرانی بهتر از خارجی است ؟ در نگاه اول شاید این سوال ذهن اکثر مردم را درگیر کند…