مهارت کسب و کار

آنچه که باید درباره ظروف مس و پرداز بدانید

کمی با ظروف مس و پرداز بیشتر آشنا شویم

ظروف مس و پرداز از درآمیختن دو نوع صنایع دستی به نام های صنایع دستی مس گری و صنایع دستی میناکاری پرداز به وجود می آیند .
این هنر که از آغاز آن مدت زیادی نمی گذرد ، توجه بسیاری از هنر دوستان را به خود معطوف کرده است .
ظروف مس و پرداز در مدت بسیار کوتاهی جایگاه خود را نزد هنردوستان و دوستداران صنایع دستی باز کرد و به یکی از پرطرفدارترین انواع صنایع دستی تبدیل شد.
در این مقاله به ارائه ی اطلاعاتی ، از صنایع دستی مس و پرداز و میناکاری می پردازیم .
 میناکاری روی مس و آنچه که باید درباره ی آن بدانید

 میناکاری روی مسمینا کاری یکی از پرسابقه ترین و پرطرفدارترین انواع صنایع دستی به حساب می آید که قدمتی دیرینه دارد و حتی می شود گفت قدمت آن به چندهزارسال قبل باز می گردد. میناکاری را می شود بر روی مس طلا و نقره نیز انجام داد ، ولی در حال حاضر بیشتر مینا کاری روی مس به کار برده می شود .  یکی از محصولات میناکاری ، ظروف مس و پرداز می باشد .

ظروف مس و پرداز به علت تنوع بسیار زیاد نقش مس و رنگ های آن ، انتخاب بسیار خوبی برای افرادی است که به تنوع در تزیین منزل و یا تزئین محیط کار خود  اهمیت می دهند . درحال حاضر کانون این هنر ارزشمند ایران است و در شهر اصفهان می باشد و استادان برجسته و ماهری در این شهر مشغول به فعالیت تخصصی خود می باشند .

سبک میناکاری پرداز و توضیحات بیشتر درباره ی آن

سبک پرداز ، سبک نقاشی مورد استفاده در تولید ظروف مس و پرداز می باشد . سبک پرداز یکی از ارزشمندترین انواع سبک های نقاشی میناکاری به شمار می آید . در این سبک هنرمند نقاش ، اشکالی مثل گل های مختلف تصویر پرندگان و یا چهره انسان و… را بر روی مس ترسیم می کند و اطراف ان را با استفاده از سایر سبک ها در اطراف این نقوش خطوط و گل و مرغ هایی را رسم می کند تا نقاشی شکل کامل خود را بگیرد.
توضیحی مختصر درباره ی مراحل تولید ظروف مس و پرداز

  • مرحله اول خمکاری مس
  • مرحله دوم نقاشی و میناکاری روی مس
  • مرحله سوم ساب
  • مرحله چهارم پلی استر

در کل میناکاری روس مس و پرداز طرفداران بسیاری دارد و با استقبالی که مردم نسبت به صنایع دستی نشان داده اند، تولید ظروف صنایع دستی علی الخصوص مس و پرداز بیشتر شده است.

چرا به بازاریابی دیجیتال احتیاج داریم؟

1 دقیقه بخوانید
تعریف ساده از بازاریابی دیجیتال بازاریابی دیجیتال در معنای کلی به استفاده از ابزارهای دیجیتال مثلِ تلفن همراه، رایانه، تبلت (رایانک)، لپ‌تاپ…

نکات مهم عکاسی با موبایل

1 دقیقه بخوانید
با توجه به افزایش قیمت دوربین های حرفه ای در حال حاضر، بهترین راه برای داشتن عکس های تاپ و ایده آل،…

آنچه که باید درباره ی راه های فروش اینترنتی بدانید.

1 دقیقه بخوانید
آشنایی با روش های فروش: یکی از دلایلی که صاحبان مشاغل را مجبور کرده است، با روش های افزایش فروش و جذب…